Razmere v slovenskem turizmu so zrele, da Slovenci zahtevamo, da postane javni prostor tudi finančno, in ne le načeloma, dostopen vsakemu državljanu.

Galerija
Mojca Pišek. FOTO: Blaž Samec/Delo
»Ne vem, ali si bom lahko privoščila kak matcha latte v Brooklynu, potem ko sem vikend preživela v slovenskih gorah.« Roxyjina izjava je bila šala, a ni nama bilo do smeha. Prijateljica in popotniška kolegica Roxy je na septembrski obisk Slovenije priletela z Aotearoe – Nove Zelandije.
Ta mesec obiskuje prijatelje in družinske člane po vseh Združenih državah Amerike, od koder bo takoj po novembrskih volitvah odletela domov na južno poloblo. Roxy je namreč državljanka ZDA, ki si je Aotearoo – Novo Zelandijo za svoj novi dom med pandemijo koronavirusa izbrala zato, ker je urbanizacije tam (še) manj kot v Severni Ameriki, posledično pa več divjine: odprte in dostopne.
Pohodniški turizem v obeh njenih domovinah je videti bistveno drugače kot v Sloveniji. Na obronkih naravnih parkov niso ...