Šov Luke Dončića in Stephena Curryja, slavil je Slovenec (VIDEO)

Dončić je dosegel 42 točk, 11 podaj in 7 skokov.
Fotografija: Luka Dončić. FOTO: Jerome Miron, Usa Today Sports
Luka Dončić. FOTO: Jerome Miron, Usa Today Sports

Ekipa Dallas Mavericks je v NBA doma s 134 : 132 premagala Golden State Warriors. Za gostitelje je Luka Dončić v 38 minutah dosegel 42 točk (izenačen osebni rekord) ter zbral še 11 podaj in 7 skokov, na drugi strani je Stephen Curry nanizal kar 57 točk, 5 podaj in 2 skoka. S tem se je Dallas oddolžil za poraz s 147 : 116 pred dvema dnevoma v isti dvorani.

Dončić je odigral pomembno vlogo v zaključku tekme, ko je 44,5 sekunde pred koncem najprej zadel trojko za vodstvo s sedmimi točkami, nato pa s podajo do Maxija Kleberja, ki je 6,3 sekunde pred koncem zadel trojko (134 : 130), še poskrbel za potrditev zmage.

Sacramento je s 119 : 114 ugnal Denver, za katerega je Vlatko Čančar v petih minutah enkrat zgrešil met, imel dva skoka, po enkrat pa je žogo ukradel in blokiral tekmeca. Njegov srbski soigralec Nikola Jokić je s 50 točkami dosegel rekord kariere, imel je še 12 podaj in 8 skokov.

Že nocoj bo ob 19. uri po slovenskem času v New Yorku proti Knicksom igral Miami Gorana Dragića.