Slovenci na drugi pripravljalni tekmi izgubili z Italijani

Slovenska hokejska reprezentanca je priprave na SP nadaljevala na Bledu s tekmo z Italijo, ki je bila boljša s 3:2.
Fotografija: Anže Kopitar daje upanje oslabljeni slovenski izbrani vrsti. FOTO: Matej Družnik

Slovenski hokejisti pod vodstvom Iva Jana so igrali na Bledu pred slabimi 500 gledalci, ki pa niso videli najboljše hokejske predstave risov. Poznala se jim je neuigranost, na koncu so morali tako kot na prvi pripravljalni tekmi z Madžari tudi tokrat tekmecem priznati premoč, Italija je bila boljša s 3:2.

V prvi tretjini so gostje povedli z 2:0, v drugi je prvi slovenski zadetek dosegel Andrej Hebar, pred zadnjimi 20 minutami so risi zaostajali s 3:1. Sledil je napad na italijanska vrata, ki so ga kljub temu, da so imeli večkrat igralca več na ledu, kronali šele 1:40 pred koncem, na 3:2 je znižal Sabahudin Kovačević. Do konca tekme se mreži nista zatresli in Italija je zmagala s 3:2.

V slovenskih vratih je bil prvi dve tretjini Gašper Krošelj, ki je branil tudi na zadnjih olimpijskih igrah, v zadnji je priložnost dobil še Matija Pintarič.