Slovenija iz Skopja praznih rok

V kvalifikacijski tekmi za EP je bil za zmago Severne Makedonije z 2:1 najzaslužnejši dvakratni strelec Eljif Elmas.
Fotografija: Slovenska reprezentanca je doslej na vseh treh gostovanjih v Skopju potegnila krajši konec. FOTO: Reuters

Slovenska računica se v Skopju ni izšla. V sedmi kvalifikacijski tekmi skupine G za evropsko prvenstvo prihodnje leto je izgubila z 1:2 (0:0) in drugo mesto na lestvici prepustila Avstriji, ki je na Dunaju premagala Izrael s 3:1. Pri Severni Makedoniji, ki je z zmago na lestvici po točkah ujela Slovenijo (obe 11), a je ta zaradi boljšega izkupička v medsebojnih tekmah v boljšem položaju, je bila jalova in ne tako slaba. Slovenijo v boju za EP teoretično ohranja le še nedeljska zmaga proti Avstriji v Stožicah.

Slovenija je na tretjem gostovanju v makedonskem glavnem mestu izgubila še tretjič in prvič v eni od kvalifikacijskih tekem za velika tekmovanja.

Makedonci pri razveljavljenem golu niso prepričali pomočnika glavnega sodnika, da je bil gol regularen. FOTO: Reuters

93. minuta: Iličič je z bele točke znižal na 1:2. Enajstmetrovko je priigral Zajc po prekršku Zajkova.

92. minuta: Balkovec je sprožil projektil, ki ga je Dimitrievski odbil.

80. minuta: Po nizu menjav je igra postala nekoliko raztrgana. Slovenci so se znašli pred neprebojnim obrambnim zidom Makedoncev, ki zanesljivo držijo prednost.

...
...

68. minuta: Makedonija je povišala prednost v trenutkih, ko je Slovenija pritisnila in lovila gol za izenačenje. Iličićevi strel je domači vratar Stole Dimitrievski odbil v kot, po njem pa je sledil nasprotni napad domačih, ki ga je v povišanje vodstva spremenil strelec prvega gola Elmas. Še drugič je dobil dvoboj iz oči v oči z Oblakom.

65. minuta: Miha Zajc je zamenjal Verbiča.

50. minuta: 1:0. Po res lepi akciji makedonskih igralcev in zadnji podaji Gorana Pandeva je Elmas prišel sam pred Oblaka in ga mojstrsko premagal za vodstvo domačih.

48. minuta: Denis Popović je pri Sloveniji zamenjal Reneja Krhina.

Severna Makedonija se je zasluženo veselila zmage. FOTO: Reuters

45. minuta: Brez golov se je razpletel prvi polčas, toda ... Makedonija je prav v zadnjih sekundah dosegla gol. V gneči je Elmas z 11 m streljal po tleh v Oblakov desni kot. Naš vratar je bil premagan, a je bil pri strelu oviran od enega od domačih igralcev. Po posredovanju pomočnika je glavni sodnik Danny Makkelie razveljavil gol. Slovenija uje sicer prvi polčas imela povsem pod nadzorom in šele v zadnjih minutah dopustila Mekedoncem, da so prevzeli pobudo. Sloveniji je zmanjkala le natančnejša zadnja podaja.

20. minuta: Razpoloženi Josip Iličić je z lepo akciji po desni strani in povratno žogo na rob kazenskega prostora Benjaminu Verbiču pripravil priložnost za strel. Vojničanu so gostitelji strel blokirali. Žoga je zletela v kot.

18. minuta: Eljif Elmas je sprožil prvi strel, po tleh, proti Janu Oblaku, ki je brez težav ujel žogo.

7. minuta: Petar Stojanović je prodrl pred makedonska vrata, streljal z 9 m in iztržil prvi kot za Slovenijo. V uvodnih minutah je imela Slovenija premoč.

1. minuta: Sloveniji je pripadla prva podaja.

Gostiteljica Severna Makedonija je bila že v Ljubljani izjemno žilava tekmica, ki je na koncu iztržila točko (1:1). Selektor Kek se je pri izibri enajsterice v postavitvi 4-4-2 držal pravila »ne menjaj moštva, ki zmaguje«. V njej je tudi eden od njegovih džokerjev s septembrskega paketa tekem Roman Bezjak, ki se je otepal poškodbe kolena.

Josip Iličić je bil redko brez čuvaja ob sebi. FOTO: Reuters

Severna Makedonija : Slovenija 2:1  (0:0)

Štadion Toše Proeski, gledalcev 20.000, sodnik Danny Makkelie (Nizozemska).

Strelci: 1:0 – Elmas (Pandev, 50), 2:0 – Elmas (Ademi, 68), 2:1 – Iličić (90, 11-m).

S. Makedonija: Dimitrievski, Ristovski, Musliu, Ristevski (od 82. Zajkov), Alioski, Spirovski, Ademi (od 78. Toševski), Nikolov, Elmas, Pandev (od 66. Trickovski), Nestorovski.

Slovenija: Oblak, Stojanović, Al. Struna, Mevlja, Balkovec, Krhin (od 48. Popović), Kurtić, Bezjak (od 79. Berić), Verbič (od 65. Zajc), Iličić, Šporar.

Rene Krhin, ki je igral do 48. minute, je imel zračne dvoboje z Ilijo Nestoroskim. FOTO: Reuters

Latvija : Poljska 0:3 (2:0, Lewandowski 3)

Avstrija : Izrael 3:1 (1:1, Lazaro, Hinteregger, Sabitzer; Zahavi)

Vrstni red: Poljska 16, Avstrija 13, Slovenija in S. Makedonija po 11, Izrael 8, Latvija 0.