Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Kitajci v Gorenju napovedujejo razvoj in optimizacijo stroškov

Hisens je v velenjski družbi pridobil več kot 90 odstotni delež, zdaj mora pridobiti še soglasje varuhov konkurence.
V Velenju naj bi pod Kitajci spet začeli proizvajati televizorje. Foto Reuters
V Velenju naj bi pod Kitajci spet začeli proizvajati televizorje. Foto Reuters
Maja Grgič, Brane Piano, Nejc Gole
26. 6. 2018 | 19:00
27. 6. 2018 | 00:08
6:58
Ljubljana – Kitajski Hisense je v prevzemni ponudbi, ki se bo iztekla danes, pričakovano pridobil več kot 90-odstotni delež v Gorenju. A vajeti družbe najbrž pred jesenjo ne bo prevzel, saj mora prej pridobiti še soglasja varuhov konkurence, ne le v Sloveniji, ampak tudi na drugih trgih, kjer sta z Gorenjem konkurenta. Prevzemno ponudbo Hisensa so do danes dopoldan sprejeli delničarji, ki so imeli v lasti 94 odstotkov Gorenja, je za Delo povedal Igor Štemberger, predsednik uprave Ilirike, ki vodi prevzemni postopek Gorenja. Ker pa je ponudba traja do vključno 26. junija, utegne biti ta odstotek še nekoliko višji, kar pomeni, da bo kitajska korporacija za velenjsko družbo odštela skoraj 300 milijonov evrov. Ali se bodo nato odločili za iztisnitev malih delničarjev, še ni znano, je pa to ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine