
Neomejen dostop | že od 14,99€
Če bi obstajala metoda, s katero bi lahko že v dvajsetih minutah dnevno občutno zmanjšali stres, izboljšali fokus in celo upočasnili staranje – bi ji dali priložnost? Transcendentalna meditacija (TM) ni religija, ni modna muha in ni placebo. Je preverjena praksa z več kot šeststo znanstvenimi študijami, ki jo danes uporablja vse več uspešnih posameznikov – od direktorjev do umetnikov. In kot pravi dr. Rus: »Miren um ni luksuz. Je orodje, ki bi ga moral imeti vsak.«
V času, ko nas preplavljajo digitalni šumi, obvestila, informacije in hitenje, se umiritev pogosto dojema kot razkošje ali celo kot beg. A Rus poudarja, da TM ni umik iz realnosti, temveč način, kako se vanjo vrniti močnejši. »To ni izguba časa. Je kot postanek v boksih med dirko Formule 1. Brez tega ne prideš do cilja,« slikovito pojasni. Dvajset minut dnevno, zjutraj in zvečer, pomeni, da si človek napolni notranje baterije, očisti um in se z večjo jasnostjo loti izzivov.
Vodenje ni le funkcija je pogum biti človek (dr. Saša Bavec)
Zmago lahko dosežemo za vsako pogajalsko mizo (dr. Boštjan Udovič in dr. Marjan Svetličič)
Boj v družinskem podjetju se ne sme prenašati za družinsko mizo
Za dr. Rusa uspeh ni stvar položaja, dobička ali prepoznavnosti. »Na koncu si vsakdo želi biti zadovoljen. Vse, kar počnemo – kupujemo, gradimo, dosegamo – ima en sam cilj: da bi se dobro počutili.« TM pomaga posamezniku vzpostaviti ravnovesje, iz katerega zrastejo tako osebna kot poslovna odličnost. Zato ne preseneča, da številni uspešni voditelji in ustvarjalci po svetu – med njimi Ray Dalio in David Lynch – prisegajo na redno meditacijo.
Že po nekaj dneh redne prakse ljudje občutijo več notranjega miru, boljši fokus, boljše počutje. Harvard Medical School poroča o merljivih učinkih že po osmih tednih. Svetovna zdravstvena organizacija pa izpostavlja celo 50-odstotno zmanjšanje simptomov depresije pri tistih, ki redno meditirajo.
Transcendentalna meditacija je preprosta in brez napora. Ne zahteva posebnega znanja, ne življenjske spremembe. »To ni stvar verovanja. To je stvar izkušnje. Kot pri teku – dokler ne stečeš, ne veš, kako dobro se lahko počutiš,« pravi Rus. In še: »Meditacija ne dela čudežev. A človeku pomaga, da sam pri sebi najde to, kar že ima – jasnost, moč in mir.«
Komentarji