Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Ljubljana in okolica

Do leta 2025 okoli 1500 novih najemnih stanovanj

V prihodnjih dveh letih bo v Ljubljani na voljo okoli 500 neprofitnih stanovanj.
stanovanja JPG
stanovanja JPG
28. 5. 2020 | 06:00
6:04
Javni stanovanjski sklad MOL, ki ima v lasti 4274 javnih najemnih stanovanj, v njih pa prebiva okoli 11.400 ljudi, kljub epidemiji ni opustil načrtov o stanovanjski gradnji. Eno največjih gradbišč je trenutno na Brdu, kjer republiški in mestni sklad pospešeno gradita 672 stanovanj v soseski Novo Brdo 2. Da posledice epidemije že čutijo zdajšnji najemniki, kažejo podatki sklada, kjer so prejeli 50 različnih prošenj najemnikov. Večina jih je zaprosila za odlog plačila najemnine oziroma obročno poplačilo zapadlih terjatev. Ker so potrebe po javnih stanovanjih v prestolnici velike, na mestnem skladu niso opustili načrtov o gradnji sosesk. Foto: Jože Suhadolnik Iz poročila o uresničevanju stanovanjskega programa MOL za obdobje 2019–2021 je razvidno, da bo sklad v tem obdobju nadaljeval s ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine