Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Petrol napoveduje nova zapiranja: tudi Črni Vrh ostaja brez bencinskega servisa

Ob regulaciji cen naftnih derivatov utegne Petrol še naprej zapirati prodajna mesta po Sloveniji. Najbolj so na udaru manjši kraji z manj prometa.
Petrolova maloprodajna mreža v Sloveniji postaja negativna. FOTO: Leon Vidic/delo
Petrolova maloprodajna mreža v Sloveniji postaja negativna. FOTO: Leon Vidic/delo
STA
10. 7. 2025 | 16:01
10. 7. 2025 | 16:04
3:32

Petrolov bencinski servis v Črnem vrhu nad Idrijo po današnjem sestanku župana Tomaža Venclja s članom uprave Petrola Jožetom Smoličem ostaja zaprt. Smolič je ob tem opozoril, da bo moral Petrol ob obstoječi regulaciji cen naftnih derivatov nadaljevati z zapiranjem objektov po državi.

»V zadnjih letih smo kljub izzivom obdržali mrežo 318 objektov v Sloveniji, nobenega od teh nismo zaprli. V zadnjih nekaj mesecih pa smo jih bili primorani zapreti šest, od teh dva stalno in štiri začasno,« je po današnjem srečanju z idrijskim županom dejal Smolič.

Kot je dodal, prodajno mesto v Črnem Vrhu ostaja zaprto, saj se okoliščine, na katere so opozorili že 20. junija, niso v ničemer spremenile. »Poslovanje slovenske maloprodajne mreže je vse bolj oteženo, to pa pomeni, da bomo prišli v situacijo, ko ne bo le teh šest bencinskih servisov, temveč tudi del ostale mreže v Sloveniji, v nevarnosti. To seveda največji problem predstavlja manjšim krajem, kjer je prometa manj,« je dejal.

Smolič je dejal, da so se s premierjem Robertom Golobom in ministrom za okolje, podnebje in energijo Bojanom Kumrom 1. julija dogovorili, da bodo nadaljevali pogovore v kontekstu reševanja situacije.

Protesti kot poziv odločevalcem

Tomaž Vencelj, idrijski župan. FOTO: Roman Šipić
Tomaž Vencelj, idrijski župan. FOTO: Roman Šipić

»Pričakujemo, da bomo v korist ne samo podjetja Petrol, ampak vseh energetskih trgovcev in tudi države, lokalnih skupnosti, kjer so manjše črpalke, sprejeli pametno odločitev, ki bo pomagala razrešiti ta gordijski vozel,« je dejal. Proteste v krajih, kjer so zaprli bencinske servise, v Petrolu po njegovih besedah razumejo kot poziv odločevalcem, da najdejo sistemske rešitve.

Petrol je, kot je spomnil član uprave, lani res ustvaril 150 milijonov evrov dobička, a je ob tem izpostavil, da več kot 3000 zaposlenih dela zunaj Slovenije in tudi ti ustvarjajo dobiček. »Petrolova maloprodajna mreža v Sloveniji postaja negativna, kar pomeni, da bomo morali zaradi regulativnega okvira nadaljevati z zapiranjem objektov po Sloveniji,« je dejal.

»Ne napenjamo mišic, mi smo podjetje, smo trgovci, to je naša služba. Ne predstavljamo si, da bi s takimi ukrepi morali zapreti v Sloveniji nadaljnjih 30 objektov,« je ponovil.

Odločitev, da Petrol začasno zaprte bencinske servise v Petrini, Črnem Vrhu nad Idrijo, Solčavi in Podkorenu, je po njegovih besedah povsem matematična. »To so objekti, ki so po regulaciji, kakršna je, prvi postali negativni, vsi ostali sledijo,« je dejal.

Idrijski župan Vencelj je pojasnil, da sta s predsednikom krajevne skupnosti predstavnikom Petrola podala pobudo, da se v času, ko je servis začasno zaprt, obratuje pa pošta, toči tudi gorivo. »Gospod Smolič je rekel, da bo pobudo prenesel upravi in bomo videli, kaj se lahko zgodi,« je dejal župan.

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine