Državni rekord premalo za finale

V Rusiji je 20-letna Korošica Janja Šegel zasedla 10. mesto v prestižni plavalni disciplini 100 m prosto.
Fotografija: Tretji dan prvenstva v Kazanu je Janja Šegel močno opozorila nase. FOTO: Blažž Samec/Delo

V popoldanskem sporedu tretjega dne evropskega prvenstva v 25-metrskem bazenu je med člani slovenske reprezentance nastopila le Janja Šegel. Korošica je v polfinalu na 100 m prosto, torej v kraljevski disciplini plavalnih sporedov, zasedla 10. mesto, kar je sicer lepa uvrstitev, ni pa bilo presežka z želeno uvrstitvijo med finalno osmerico.

Očitati si sicer 20-letna reprezentantka z Raven na Koroškem ne more prav veliko, saj je s časom 53,67 dosegla novi državni rekord. Sicer pa je tudi polfinale potrdil izjemno konkurenco, najhitrejša pa je bila švedska plavalna junakinja Sarah Sjöström, olimpijska zmagovalka iz Rio de Janeira 2016 ter leto prej dvakratna svetovna prvakinja prav v Kazanu, kjer zdaj prirejajo to prvenstvo stare celine v zimski sezoni.

V dopoldanskem delu tekmovanja je bila Tjaša Vozel 18. na 200 m prsno, Primož Šenica Pavletič pa 30. na 100 m hrbtno.