Kralji s Kopitarjem na čelu niso mogli zaustaviti Plazu

Los Angeles Kings na domačem ledu kar s 3:7 izgubili proti Coloradu Avalanche.
Fotografija: Hokejisti moštva Colorado Avalanche (na fotografiji) so brez večjih težav odpravili tudi igralce kluba Los Angeles Kings. FOTO: Reuters

Los Angeles – Hokejisti kluba Los Angeles Kings, ki mu kot kapetan poveljuje slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so doživeli nov polom v NHL, potem ko so pred svojimi navijači kar s 3:7 (1:2, 0:2, 2:3) klonili pred igralci moštva Colorado Avalanche.

Ko je Kanadčan Kyle Clifford v 16. minuti izenačil na 1:1 in razveselil domače navijače, se je že zdelo, da bodo gledalci videli izenačeno tekmo. Toda nato je Plaz zasul gostitelje z goli in ušel na 7:1, tako da že kmalu ni bilo več nobenega dvoma o zmagovalcu.

Poraz Kraljev, ki s 15 točkami ostajajo prikovani na dno pacifiške divizije, sta z zadetkoma v 54. in 56. minuti nekoliko omilila Cliffordova rojaka Matt Luff in Austin Wagner, to pa je bilo tudi vse, kar so zmogli to pot. Kopitar je na ledu prebil dobrih 21 minut in v tem času sprožil tri strele proti gostujočemu vratarju, Rusu Semjonu Varlamovu.

Za Colorado, ki s 26 točkami drži četrto mesto v centralni diviziji,  so v polno zadeli Rusa Vladislav Kamenev (12.) in Nikita Zadorov (43.), Kanadčani Nathan MacKinnon (17.), Tyon Barrie (42.) in Matt Calvert (49.), Šved Patrick Nemeth (32.) in Američan Colin Wilson (38.), mladi finski reprezentant Mikko Rantanen pa je tokrat prispeval dve podaji ter z njima še potrdil vodstvo na lestvici strelcev in podajalcev v NHL.

Vrstni red strelcev: 1. Mikko Rantanen 34 (8 golov + 26 podaj), 2. Nathan MacKinnon (oba Colorado) 31 (14 + 17) in Connor McDavid (Edmonton) 31 (13 + 18), 4. Jevgenij Maljkin (Pittsburgh) 28 (8 + 20) in Mitch Marner (Toronto) 28 (6 + 22) ... 218. Anže Kopitar (Los Angeles) 9 (6 + 3).

Drugi izidi – New Jersey Devils : Montreal Canadiens 5:2, New York Rangers : New York Islanders 5:0, Pittsburgh Penguins : Dallas Stars 5:1, Washington Capitals : Chicago Blackhawks 4:2, Carolina Hurricanes : Toronto Maple Leafs 5:2, Buffalo Sabres : Philadelphia Flyers 5:2, Detroit Red Wings : Boston Bruins 3:2 – po podaljšku, Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 7:3, Nashville Predators : St. Louis Blues 4:1, Minnesota Wild : Ottawa Senators 6:4, Arizona Coyotes : Vegas Golden Knights 2:3 – po podaljšku, Anaheim Ducks : Vancouver Canucks 4:3, Calgary Flames : Winnipeg Jets 6:3.