Hayterju prolog v Romandiji, Polanc 37.

V Lozani se je s prologom začela 75. kolesarska dirka po Romandiji.
Fotografija: Ethan Hayter (na fotografiji) med zmagovito vožnjo na čas v Lozani. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP

Uvodno dejanje, 5,1 kilometra dolga vožnja na čas, je pripadlo britanskemu državnemu prvaku, kolesarju ekipe INEOS Grenadiers Ethanu Hayterju, ki je bil za štiri sekunde hitrejši od nekdanjega svetovnega prvaka v tej disciplini, Avstralca Rohana Dennisa (Jumbo Visma).

Deset sekund je na tretjem mestu zaostal Avstrijec Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), četrti pa je bil branilec naslova skupnega zmagovalca Britanec Geraint Thomas, tudi njegov zaostanek je znašal deset sekund.

Edini slovenski predstavnik na dirki svetovne serije je Jan Polanc, v prologu je z zaostankom 23 sekund zasedel 37. mesto. Slovenski reprezentant bo na šestdnevni preizkušnji bržkone pomagal svojim kapetanom, od katerih je bil najhitrejši Španec Juan Ayuso, z zaostankom 14 sekund je zasedel deseto mesto.