Španke brez poraza ostale na prestolu

Tretjič na zadnjih štirih evropskih prvenstvih za košarkarice zlata kolajna na Iberski polotok.
Fotografija: Anna Cruz (15) je spretno organizirala špansko igro, Marta Xargay (10) je natančno zadevala. FOTO: FIBA

Beograd – V evropski ženski košarki se ni veliko spremenilo. Naslov prvakinje stare celine je ubranila reprezentanca Španije, ki je tako kot pred dvema letoma v Pragi v finalu ugnala Francijo s 86:66 (70:56, 50:36, 32:21) pod vodstvom branilk Marte Xargay (23, za tri 5:8), Silvie Dominguez (13), Laie Palau (12) in Anne Cruz (na fotografiji); pri poraženkah sta izstopali Sandrine Gruda (18) in Bria Hartley (17). Španke so četrtič osvojile zlato kolajno (po letih 1993, 2013 in 2017), medtem ko so Francozinje četrtič zapored srebrne. V primerjavi z zadnjim EP je prišlo do spremembe na 3. mestu, na katerem je Belgijo nasledila letošnja gostiteljica Srbija, sicer najboljša pred štirimi leti.

Slovenija je po zmagi nad 14. Turčijo ter porazih s 7. Madžarsko, 9. Italijo in 5. Belgijo zasedla 10. mesto na svojem drugem EP, pred dvema letoma je bila 14.

Polfinale – Španija : Srbija 71:66 (Ndour 17, Cruz 14; Brooks 17), Francija : Velika Britanija 63:56 (Johannes 20, Miyem 16; Vanderwal 12); za 3. mesto – Srbija : Velika Britanija 81:55 (Petrović 14, Jovanović 11; Fagbenle 23).