Tobey za Barcelono debitiral s šestimi točkami in uvrstitvijo v finale

V finalu španskega superpokala se bosta za prvo lovoriko sezone 2022/23 pomerila Real Madrid in Barcelona.
Fotografija: Mike Tobey (levo) in Edin Atić med dvobojem skupine B letošnjega evropskega prvenstva v Kölnu med Slovenijo ter Bosno in Hercegovino. FOTO: Thilo Schmuelgen/Reuters

Potem ko je Real Madrid v Sevilli v prvem polfinalu s 100:69 opravil z domačim Betisom, je bila na potezi Barcelona, ki je imela v prvem polčasu nemalo težav s katalonskim rivalom Joventutom. Toda po zaostanku v prvih 20 minutah (39:46) so varovanci litovskega stratega Šarunasa Jasikevičiusa stopili na plin in prepričljivo dobili tekmo z 91:74.

V dresu Barcelone je na uradni tekmi debitiral slovenski reprezentant Mike Tobey, ki je v dobrih 17 minutah igre dosegel 6 točk in jim dodal še en skok. Prvi strelec tekme je bil Argentinec Nicolas Laprovittola s 26 točkami, medtem ko se je pri Realovi zmagi z 21 točkami izkazal bosansko-hercegovski debitant Džanan Musa, ki je zbral še 7 asistenc.

Finale bo na sporedu jutri (25. septembra) ob 18.30.