Brandt potopil Stuttgart, ki pleše na robu prepada

Borussia Dortmund je z zmago na prvi tekmi 29. kola bundeslige v Stuttgartu (2:0) spet zmanjšala zaostanek za vodilnim Bayernom, zaenkrat zgolj začasno.
Fotografija: Erling Haaland (levo) v sproščenem pogovoru z angleškim soigralcem Judom Bellinghamom po zadnjem sodnikovem žvižgu. FOTO: Thomas Kienzle/AFP

Dvakrat je za zmago Borussie Dortmund, prve zasledovalke münchenskega Bayerna, v Stuttgartu zadel Julian Brandt, ki ga je v prvem polčasu zaposlil največji zvezdnik črno-rumenih, Norvežan Erling Haaland. Po zadetku nemškega reprezentanta v 12. minuti je v 71. minuti sledil zaključni udarec, spet je tokrat je povsem nemško kombinacijo z Marcom Reusom v zadetek spremenil Brandt. Haalandu so po ogledu VAR-posnetkov v 95. minuti razveljavili gol za 3:0.

Poraz je še bolj zapletel bitko za obstanek, medtem ko je pri vrhu že bolj kot ne vse odločeno. Bayern, ki se mora v 32. kolu še pomeriti z Dortmundčani, lahko ta konec tedna pred domačimi navijači na bavarskem obračunu z Augsburgom spet pobegne na devet točk prednosti, tudi Bayer Leverkusen, ki ima 15 točk manj od rdečih, pa bo težko ujel bližnje sosede iz Dortmunda na drugem mestu. Leipzig Kevina Kampla trenutno s tremi točkami naskoka pred petim Freiburgom drži četrto mesto, ki prinaša igranje v ligi prvakov tudi v sezoni 2022/23, a daleč ni niti šesti Hoffenheim ...

Stuttgart pred nadaljevanjem kola ostaja na 15. mestu, kjer ima le točko več od 16. Arminie in 17. Herthe, Berlinčani bi se morali v tem trenutku posloviti od 1. bundeslige, medtem ko bi ekipo iz Bielefelda čakale dodatne kvalifikacije. Greuther Fürth z desetimi točkami zaostanka za Hertho v igri za obstanek drži le še teorija.