Kampl na golovi črti preprečil berlinsko izenačenje

Leipzig v 10. kolu nemškega nogometnega prvenstva porazil Hertho.
Fotografija: Kevin Kampl je doprinesel k zmagi Leipziga. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters
Kevin Kampl je doprinesel k zmagi Leipziga. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters

Nogometaši Leipziga so v 10. kolu nemškega prvenstva premagali Hertho iz Berlina s 3:2, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral od 61. minute in preprečil izenačenje gostov v 81. minuti. Leipzig je odlično začel dvoboj in že po 45 minutah vodil s 3:0. Zadeli so Emil Forsberg (25.), Abdou Diallo (30.) in Willi Orban (45.). V drugem delu je prevladovala zasedba iz glavnega mesta, do zasuka in točke pa ji vseeno ni uspelo priti.

Poraz sta ublažila Dodi Lukebakio (62.) in Stevan Jovetić (64.), izenačenje na 3:3 pa je preprečil tudi Kampl s posredovanjem na golovi črti v 81. minuti. Kasneje je nekdanji slovenski reprezentant sicer lepo asistiral Christopherju Nkunkuju v 84. minuti, a so sodniki gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.