Ronaldo prepričljivo dobil dvoboj z Messijem, incident v Parizu

V ligi prvakov so nogometaši Juventusa v gosteh kar s 3:0 odpravili zvezdnike Barcelone.
Fotografija: Cristiano Ronaldo je bil proti Barceloni dvakrat natančen z bele točke. FOTO: Josep Lago/AFP

V derbiju zadnjega šestega kola lige prvakov so nogometaši Juventusa presenetljivo v gosteh kar s 3:0 premagali zvezdnike Barcelone z Lionelom Messijem na čelu in jih tako zrinili z vrha skupine G. Za Italijane je dva gola z bele točke dosegel Cristiano Ronaldo, enega pa je prispeval Weston McKennie.

Dinamo Kijev je z Benjaminom Verbičem (igral je do 86. minute) z 1:0 ugnal Ferencvaros, za katerega je porumeneli Miha Blažič na igrišču prebil vso tekmo. Ukrajinci so si tako zagotovili tretje mesto in bodo mednarodno sezono nadaljevali v evropski ligi. Velike zmage s 3:2 nad Manchester Unitedom se je z »rdečimi biki« iz Leipziga veselil tudi Kevin Kampl, ki je igral do 75. minute.
Gruzinski branilec Laša Dvali je takole zrušil Benjamina Verbiča. FOTO: Sergei Supinsky/AFP

Tekma med PSG in Basaksehirjem pa je bila prekinjena v 23. minuti, potem ko je Demba Ba zaradi rasistične opazke četrtega sodnika pozval soigralce pri moštvu iz Istanbula, da so zapustili zelenico. Zatem so se v slačilnice odpravili tudi Parižani.
Tekma v Parizu se je končala, še predno se je dobro začela. FOTO: Franck Fife/AFP

Skupina E

Chelsea : Krasnodar 1:1 (Jorginho 28. 11-m; Cabella 24.)
Rennes : Sevilla 1:3 (Rutter 86. 11-m; Kounde 32., En-Nesyri 45., En-Nesyri 81.)

Skupina F

Lazio : Brugge 2:2 (Correa 12., Immobile 27. 11-m; Vormer 15., Vanaken 76.)
Zenit St. Peterburg : Borussia Dortmund 1:2 (Driussi 16.; Piszczek 68., Witsel 78.)