Panathinaikos z le enim Slovencem grški pokalni prvak

Atenski klub je v finalu v Volosu ugnal solunski Aris z 1:0 z golom v sodnikovem dodatku.
Atensko veselje ob kroni. FOTO: Alkis Konstantinidis/Reuters
Š. R., STA
25. 5. 2024 | 22:30
1:12

Nogometaši Panathinaikosa so v finalu grškega pokala v Volosu z 1:0 premagali solunski Aris. Za 20. pokalno lovoriko atenske zasedbe je edini gol v sedmi minuti sodniškega dodatka dosegel Georgios Vagiannidis.

Panathinaikos, ki si je s pokalno zmago zagotovil kvalifikacije za evropsko ligo, je tekmo končal z igralcem manj, v 51. minuti je bil izključen Giannis Kotsiras, Aris pa z dvema manj po rdečih kartonih za Vladimirja Darido in Jeana Julesa v 65. in 71. minuti.

Od treh slovenskih reprezentantov pri Panathinaikosu je tokrat igral le Adam Gnezda Čerin, in sicer vso tekmo. Benjamina Verbiča in Andraža Šporarja ni bilo v ekipi.