Bolšunov zmagovalec novoletne turneje

Rus je bil na koncu boljši od rojaka Sergeja Ustjugova in branilca lovorike Johannesa Høsflota Klæba.
Fotografija: Rus Aleksander Bolšunov je bil najboljši na novoletni turneji smučarskih tekačev. FOTO: Reuters

Rus Aleksander Bolšunov je zmagal na novoletni turneji v smučarskem teku za svetovni pokal.

Na cilj po vzponu na Alpe Cermis, s katerim se je končala turneja v Val di Fiemmeju, je prišel tretji, 22,3 sekunde za etapnim zmagovalcem Norvežanom Simenom Hegstadom Kruegerjem.

Edini slovenski tekač Miha Šimenc je bil 52. (+4,08,6) med 56 uvrščenimi.

Bolšunov je na 14. novoletni turneji po sedmih etapah z dobrimi 27 sekundami prednosti slavil pred rojakom Sergejem Ustjugovom, ki je bil tokrat peti, tretji je bil branilec lanske novoletne zmage Norvežan Johannes Høsflot Klæbo.

Klæbo je bil tokrat šele 21. (+1:32,3). Drugo mesto na zadnji tekmi turneje je osvojil njegov rojak Sjur Røthe (+13,9).