Napovedi prvega moža Cimosa Gina Bertija se uresničujejo. Odpovedi pogodb o zaposlitvi je dobilo novih 11 delavcev.

Galerija
V Cimosu so danes izročili odpovedi novim 11 delavcem. FOTO: Tomi Lombar/Delo
»Vodstvo obrata v Senožečah je včeraj po SMS obvestilo 11 delavcev, naj se oglasijo na sestanku in jim sporočilo, da bodo dobili odpovedi, kar se je zgodilo danes,« je povedal Žarko Martič, predstavnik Sindikata kovinske in elektro industrije (Skei) v Cimosu. Ob tem je poudaril, da se mu tak ukrep uprave ne zdi upravičen, saj družba še vedno zaposluje okoli 40 agencijskih delavcev. »Logično bi bilo, da najprej zmanjšajo število teh, ne pa redno zaposlenih,« meni. Sprašuje se tudi, kako bo družba lahko uveljavljala socialno državno pomoč zaradi epidemije koronavirusa, če odpušča. V Cimosu, kjer so decembra lani po Martičevi oceni že odpustili do 20 delavcev, so v zvezi s tem brez komentarja.
Preberite še:
V Cimosu napovedali dvomiljonsko izgubo in odpuščanje
Cimos po letih agonije spet ...
Komentarji