Zaradi goljufije kriminalisti ovadili dve osebi, domnevno sta to Andrej Bošnjak in Nataša Tomić.

Galerija
Zaradi domnevnih goljufij vodstva Thermane je ta pristala v prisilni poravnavi, delničarji pa so po mnenju kriminalistov oškodovani za več kot 12 milijonov evrov. FOTO: Leon Vidic/Delo
Celje – Celjski kriminalisti so zoper dve osebi vložili kazenski ovadbi zaradi suma goljufije. V veliki meri so sledili ovadbi, ki so jo leta 2015 vložili nekdanji delničarji zoper nekdanjega predsednika uprave laške Thermane Andreja Bošnjaka in prokuristko Natašo Tomić. Preslepila naj bi sodnico celjskega okrožnega sodišča, da je Thermana pristala v prisilni poravnavi, delničarji pa so ostali brez svojih delnic in so po oceni kriminalistov oškodovani za več kot 12 milijonov evrov.
Prvi, ki je vložil kazensko ovadbo, je bil Borut Dolar, danes edini, ki še ima 225 delnic laške družbe, drugih 12 milijonov delnic ima Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB). Dolar je ovadbo po svojem pooblaščencu, odvetniku Borutu Sokliču, vložil tudi zoper DUTB. Kot je včeraj dejal vodja celjskih ...
Komentarji