Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Kolumne

Smo znanstveniki dolgočasni?

Kaj pa če nam v znanosti res uspe obdržati le najvztrajnejše in najbolj požrtvovalne, ne pa tistih, ki bi lahko k znanosti največ prispevali?
Vsaj na načelni ravni je znanstveno okolje med odprtejšimi. FOTO: Jože Suhadolnik
Vsaj na načelni ravni je znanstveno okolje med odprtejšimi. FOTO: Jože Suhadolnik
10. 10. 2019 | 06:00
10. 10. 2019 | 08:42
6:57
Gotovo smo kdaj dolgočasni. Posebno kadar dolgovezimo, govorimo v preveč strokovnem jeziku ali razlagamo najmanjše podrobnosti raziskav. Včasih smo neprijetni. Ker je pač neprijetno slišati nekatere skrb vzbujajoče ugotovitve, denimo o globalnem segrevanju ozračja. Nekaterim pa niso po godu znanstveni argumenti, ki so v nasprotju z njihovim verovanjem, na primer v skrivnostni vpliv položajev planetov v raznih hišah, ali s teorijami, da je »vse to zarota uradne znanosti«. Upam pa, da velika večina vendarle gleda na znanost pozitivno. Od nje pričakujemo pomoč pri rešitvah, kako vse več milijardam Zemljanov zagotoviti kakovostno in dolgo življenje, zdravo okolje, pitno vodo, čist in dostopen vir energije ... Znanost in javnost O čem moramo govoriti, ko govorimo o znanosti? Znanost ...

Sorodni članki

Premium
Andreja Gomboc dr. fizike, profesorica astronomije na Univerzi v Novi Gorici, urednica Portala v vesolje
VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine