Prihodnji dve leti bomo živeli na tlečem pogorišču, kjer vsak trenutek spet lahko izbruhne v požar.
Singapur je bil zaradi bližine Kitajske soočen s prvim primerom covida-19 že 23. januarja, slaba dva tedna po prvem obvestilu WHO o pojavu novega virusa v Wuhanu. Zaradi boleče izkušnje z epidemijo sarsa pred poldrugim desetletjem so energično pristopili k zapiranju mej, uvajanju obveznih karanten za prišleke in epidemiološki sanaciji prvega ter tudi vseh naslednjih primerov.
S temi ukrepi so poldrugi mesec delali vtis epidemioloških čudodelcev – dnevno so imeli zgolj nekaj okuženih. Sredi marca pa se je dnevno število na novo odkritih okužb povečalo na nekaj deset in aprila že krepko čez sto.
Gristi je treba z vso močjo in do konca
Njihovi epidemiologi pravijo, da je vzrok nekaj navidezno malih »kiksov« – pri vračanju svojih državljanov niso dosledno pri vseh prakticirali karantene ...
Komentarji