Franjo Keleminović, ki mu očitajo mazaštvo in oderuštvo, naj bi lagal, da je v Odesi diplomiral.

Galerija
Franjo Keleminović zanika očitke. FOTO: Dejan Javornik/Delo
Franjo Keleminović, ki mu očitajo mazaštvo in oderuštvo, ker naj bi iz umirajoče bolnice izvlekel več kot 22.000 evrov, čeprav je vedel, da ji s svojimi kvečjemu nekaj stotakov vrednimi čaji in drugimi zvarki ne bo mogel pomagati, se bo očitno moral zagovarjati še zaradi preprečitve dokazovanja. Sodišču naj bi namreč predložil ponarejeno diplomo.
Ko je 65-letnik pred nekaj tedni po uvodni razpravi zapuščal okrožno sodišče v Novi Gorici, ga je tam pričakal sodni vročevalec. Izročil mu je obtožbo, ki ga bremeni kaznivega dejanja preprečitve dokazovanja. Mesece in mesece je namreč trajalo, preden se je proces Hrvatu lahko začel, saj so v Ukrajini iskali njegovo zdravniško diplomo. Te niso našli, zato je tožilstvo prepričano, da je v resnici sploh ni in da Keleminović laže, da je ...
Komentarji