Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Mladi zdravniki brez receptov za lastno porabo

Minister Samo Fakin je odprl fronto z zdravniki. Do receptov za osebno rabo namerč po novem ne bodo upravičeni čisto vsi.  
Od januarja do septembra letos si je zdravnik v povprečju predpisal 11,6 recepta. Foto Jože Suhadolnik
Od januarja do septembra letos si je zdravnik v povprečju predpisal 11,6 recepta. Foto Jože Suhadolnik
3. 10. 2018 | 22:00
17. 10. 2018 | 10:01
6:31
Ljubljana – Minister za zdravje Samo Fakin je že na začetku mandata stopil na žulj zdravnikom. Razjezil jih je njegov blagoslov k spremembi pravil obveznega zdravstvenega zavarovanja. Več kot 3100 zdravnikov in zobozdravnikov bo moralo po novem večkrat k zdravniku. Če bo njihov otrok zbolel ali pa bodo zboleli sami, bodo morali k zdraviku, da jim ta napiše recept. Do zdaj so si jih lahko – 30 na leto (tudi obnovljivih) – predpisali sami, po 13. oktobru pa za zdravnike, ki še nimajo licence, to ne bo več mogoče. Čeprav so opravili strokovni izpit in bolnikom že lahko predpisujejo zdravila, jih sami sebi ne bodo več smeli. Do receptov za osebno rabo bodo po novem upravičeni le zdravniki z licenco, ki delajo v javni zdravstveni mreži, so upokojeni ali pa zaposleni na ministrstvu za ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine