Država, ki s tožbo od CM Celje zahteva dobro polovico kamnoloma Velika Pirešica, se zdaj pogaja z družbo VOC Ekologija.

Galerija
Kamnolom Velika Pirešica je za gradbince zanimiv predvsem zaradi materijala, ki bi ga lahko uporabili pri gradnji tretje razvojne osi. FOTO: Leon Vidic/Delo
Republiški sklad kmetijskih zemljišč in gozdov toži podjetje CM Celje v stečaju za lastništvo več kot polovice kamnoloma. Gre za še edino neprodano nepremičnino v stečajni masi, zanimiva pa je predvsem zaradi gradnje tretje razvojne osi. Direktorica sklada Irena Majcen je maja za Delo povedala, da o poravnavi ne vedo ničesar in da pričakuje, da bo država dobila tožbo. Zdaj odgovarja, da se pogajajo z družbo VOC Ekologija, ki sicer ni stranka v sodnem postopku, je pa večinska upnica v kamnolomu in ima glavnino terjatev zavarovano prav z zemljišči, ki jih zahteva sklad.
Voc Ekologija terjatve odkupoval od drugih upnikov
Sklad je šele maja 2016 odkril, da bi lahko bil lastnik dobre polovice enega najpomembnejših kamnolomov v tem delu države, in se pritožil na sklep o njegovi prodaji v ...
Komentarji