Japonka Furue Ajaka vodi v Evianu, Pia Babnik na 38. mestu

Japonka Furue Ajaka je v najboljšem položaju po prvem dnevu prvenstva Evian v golfu v francoskem Evian-les-Bainsu.
Fotografija: Pia Babnik med junijskim nastopom na igriščih Southern Pines v Severni Karolini. Foto Kevin C. Cox/AFP

Tekmovalka iz dežele vzhajajočega sonca je prvi dan turnirja serije major končala z osmimi udarci pod parom, udarec več imata njeni najbližji zasledovalki – Američanka Nelly Korda in Kanadčanka Brooke Henderson. Na tekmovanju z nagradnim skladom 6,5 milijona dolarjev (6,385 milijona evrov) nastopa tudi Slovenka Pia Babnik. Komaj 18-letna Ljubljančanka je trenutno na 38. mestu z enim udarcem pod parom.

Na prvem letošnjem turnirju serije major, Chevron Championshipu v kalifornijskem Rancho Miragu, kjer je Babnikova osvojila tretje mesto, je zmagala Američanka Jennifer Kupcho. Na odprtem prvenstvu ZDA v Southern Pinesu je bila najboljša Avstralka Minjee Lee, na prvenstvu PGA v ameriškem kraju Bethesda pa Južnokorejka Chun In-gee.

Zadnji major v tej sezoni bo v prvi polovici avgusta na Škotskem.