CSKA po treh letih znova na prestolu

Moskovčani so v finalu evrolige ugnali Anadolu Efes in osmič osvojili lovoriko.
Fotografija: Cory Higgins (št. 22) je v finalu metal za tri točke 4:5 in dosegel 20 točk. FOTO: Reuters

Vitoria – Zaman je Ergin Ataman, trener Anadoluja Efesa, obljubljal svojim košarkarjem nagradni izlet na Ibizo, če bodo po petkovi gladki zmagi nad Fenerbahčejem ugnali še CSKA ob prvi uvrstitvi v veliki finale evrolige. Moskovčani so unovčili svoje izkušnje in individualno kakovost, zmagali z 91:83 (68:62 44:42, 29:20) ter osvojili svoj osmi naslov klubskega prvaka stare celine. Z njim so se še trdneje zasidrali na drugem mestu večne lestvice za Realom, ki je bil najuspešnejši desetkrat.

CSKA je ponovil uspeh iz leta 2016 s svojim bogatim naborov asov, med katerimi so v finalu izstopali Cory Higgins, Will Clyburn (oba po 20 točk) in Nando de Colo (15). V istanbulskem moštvu je bil vnovič najučinkovitejši komaj 180 cm visoki branilec Shane Larkin z 29 točkami.

V tekmi za 3. mesto in ponovitvi lanskega finala je Real premagal Fenerbahče s 94:75. Klemen Prepelič je tokrat dobil priložnost v madridskem moštvu in dosegel tri točke, zato pa ni igral Anthony Randolph.