Dragić in Lakovič klonila v Tivoliju

Cedevita Olimpija je v prvem nastopu v Ljubljani premagala Ulm.
Fotografija: Novi kapetan ljubljanskega moštva Jaka Blažič tako kot večina njegovih soigralcev še ni pri metu; izkoristil je tri od dvanajstih. FOTO: Cedevita Olimpija

Povsem nova zasedba Cedevite Olimpije se je prvič predstavila ljubljanskemu košarkarskemu občinstvu in v pripravljalni tekmi premagala nemški Ulm z 69:64 (50:57, 37:47, 18:26), čeprav je večidel zaostajala, največ za 13 točk. Strelci domačega moštva so bili Codi Miller-McIntire (15), Ryan Boatright (11), Mikael Hopkins (9), Jaka Blažič, Filip Krušlin in Andrija Stipanović (po 8), Mirko Mulalić (6), Edo Murić (4) najučinkovitejši igralec večera pa je bil slovenski reprezentant Zoran Dragić (16), ki pod vodstvom trenerja Jake Lakoviča igra za Ulm.

V 2. polčasu prejeli le 17 točk

Trener Cedevite Olimpije Slaven Rimac je po tekmi poudaril: »Že pred začetkom tekme mi je bilo jasno, kaj navijači zahtevajo od nas. Ta občutek sem poskušal prenesti tudi na igralce, saj hitreje, kot bomo dojeli vse skupaj, laže nam bo. V prvem polčasu smo bili nekako uspavani, kar je bila posledica velike želje po zmagi. Takšne tekme potrebujejo velik vnos energije in osredotočenosti, toda začeli smo nezbrano, nato pa porabili veliko energije, da smo se vrnili v igro za zmago. Tudi Ulmu so manjkali nekateri igralci, in ko smo nekoliko pritisnili na naše tekmece, je tudi njim pošla sapa. Le 17 točk, ki so jih dosegli v drugem polčasu, govori o naši dobri igri v obrambi. Napad seveda še ni na želeni ravni, a to je pričakovano.«