Miami se ne da, znižal je na 2:3

V peti tekmi finala NBA so košarkarji s Floride drugič premagali LA Lakers. Trojni dvojček Jimmyja Butlerja.
Fotografija: Košarkarji Miamija se ne dajo, z drugo zmago so finalno serijo lige NBA zapeljali do šeste tekme, ki bo v ponedeljek. LA Lakers je še v prednosti v zmagah s 3:2. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports

Prvi mož Miamija Jimmy Butler je v odsotnosti Gorana Dragića popeljal moštvo s Floride do zmage v peti finalni tekmi lige NBA. S 35 točkami, 12 skoki in 11 podajami je bil ključen igralec za drugo Miamijevo zmago in najtesnejšo v finalni seriji – 111:108.

V izjemnem dvoboju med Butlerjem in zvezdnikom jezernikov LeBronom Jamesom je bil zmagovalec prvi. V več kot 47 odigranih minutah je dosegel trojni dvojček, najpomembnejši točki za Miami za 109:108 pa je dosegel s prostih metov 16,8 sekund pred koncem. LA Lakers so v zadnjem svojem napadu zapravili žogo, Tyler Herro pa je s prostih metov 1,6 sekunde pred koncem potrdil zmago Floridčanov.

Pri tekmecih je James nasul 40 točk in dodal še 13 skokov ter sedem podaj. V zadnji četrtini je tako rekoč s simultanko LA Lakers približal 17. naslovu v ligi NBA. Miami je bil v prednosti večji del tekme, deset minut pred koncem za enajst točk.

Ljubljančan Dragić je izpustil že četrto zaporedno tekmo zaradi poškodbe tetive v loku stopala. Njegov nastop na šesti tekmi je vprašljiv.

Jezerniki so sicer še v prednosti v zmagah s 3:2 v zmagah. Šesta tekma bo v noči na ponedeljek (1.30).

Finale, peta tekma

LA Lakers (1) : Miami (5) 108:111 (24:25, 32:35, 26:28, 26:23) – 3:2

(James 40 – met iz igre 21:15, za tri 9:6, 13 skokov in 7 podaj, Davis 28 – 15:9, 12 skokov, Caldwell-Pope 16, Green 8, Kuzma 7, Rondo 4, Caruso 3, Howard 2; Butler 35 – 19:11, za tri 3:1, prosti meti 12:12), 12 skokov, 11 podaj in 5 ukradenih žog v 47 minutah, Robinson 26 – za tri 13:7, Nunn 14, Adebayo 13, Herro 12, Crowder 11).

Zvezdnika Los Angeles Lakers Anthonyja Davisa sta s skupnimi močmi ustavila najučinkovitejši mož Miamija Jimmy Butler (levo) in Andre Iguodala. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports