Prvak dosegel, kar je želel

V drugi tekmi finala končnice NBA je Golden State zmagal v Torontu in izenačil v zmagah na 1:1.
Fotografija: Najučinkovitejši košarkar Toronta Kawhi Leonard je zmagal dvoboj s zvezdnikom Golden State Stephenom Curryjem, a Toronto je izgubil. FOTO AFP

Golden State je izenačil veliki finale košarkarske lige NBA proti Torontu. Branilec naslova je v drugi tekmi v gosteh zmagal s 109:104 in izid v velikem finalu izenačil na 1:1.

Pri Torontu je bil v ospredju Kawhi Leonard s 34 točkami in 14 skoki, medtem ko sta pri bojevnikih izstopala Klay Thompson s 25 točkami in Steph Curry s 23 točkami.

Toronto si je sredi druge četrtine priigrali 12 točk naskoka, nato pa na začetku drugega polčasa kar pet minut in 40 sekund ni dosegel niti točke. Golden State je z delnim izidom 18:0 prevzel vodstvo in ga ni več izpustil iz rok. Toronto se je približal po trojki Dannyja Greena 26 sekund pred koncem na dve točki (104:106). Gostitelji so nato pokrili Curryja, pozabili pa na veterana Andreja Iguodalo, ki je popolnoma neoviran zadel izza črte 7 sekund pred koncem.

Danny Green (obkrožen z domačimi tekmeci)je bi le skok oddaljen od trojnega dvojčka. FOTO AFP

»Dosegli smo veliko zmago. Zelo sem ponosen predvsem na rezerviste. Zaskrbljen sem zaradi številnih poškodb. Thompson mi je rekel, da bo z njim vse v redu. Seveda vem, da bi igral tudi, če bi bil na pol mrtev. Looney je vprašljiv za tretjo tekmo zaradi poškodbe ramena,« je povedal trener prvakov Steve Kerr, ki je potrdil, da MVP zadnjih dveh finalov Kevin Durant še ni treniral z moštvom.

»Na začetku tretje četrtine smo končno prikazali pravo obrambo. To je pravo izhodišče za uspešen napad,« pa je bil zadovoljen ne najbolj razpoloženi ostrostrelec Curry.

Velikega košarkarskega privrženca in bivšega predsednika ZDA Baracka Obamo so v Torontu sprejeli z navdušenjem. FOTO: AFP

»Na začetku drugega polčasa smo zgrešili nekaj odprtih metov, nato zaključevali z neizdelanimi meti, sledile so še izgubljene žoge. S slabimi napadi smo si povzročali težave, saj se nismo uspeli vrniti v obrambo in prejeli smo lahke koše. Pri anali tekme ne bom niti malo užival,« je veliko slabosti videl trener Toronta Nick Nurse. Njegov najboljši varovanec Leonard pa je dodal: »V zadnjem napadu tekmecev sem že skoraj ukradel žogo Curryju. Skušali smo priti do žoge brez osebne napake. Sploh nisem videl Iguodale, ki je ostal sam in zadel odločilno trojko.«

Navijaška vročica v Torontu ne pojenja. Več tisoč navijačev je drugo tekmo finala spremljalo zunaj dvorane. FOTO: Usa Today Sports

Naslednji dve tekmi bosta v Oaklandu, prva v četrtek. Naslov prvaka bo osvojilo moštvo s štirimi zmagami.

Toronto : Golden State 104:109 (27:26, 32:28, 21:34, 24:21) – 1:1

(Leonard 34 – met 8:20 iz igre, trojke 5: za tri, prosti meti 14:14 in 14 skokov, VanVleet 17, Lowry 13, Siakam 12 in 8 skokov, Green 8, Powell in Ibaka (10 skokov) po 7, M. Gasol 6; Thompson 25 – met 10:17, trojke 4:6 , Curry 23 – met 6:17, 3:10, Green 17 – met 6:12, 10 skokov in 9 podaj, Cousins 11 in 10 skokov, Cook 9, Iguodala 8 in 8 skokov, Bogut in Livingston po 6, Jerebko in McKinnie po 2.

Met iz igre: 35:94; 38:82.
Met za tri točke: 11:38; 13:34.
Prosti meti: 23:26; 20:23.
Skoki: 49; 42.
Podaje: 17; 34.