Zvin gležnja ustavil Luko Dončića in Dallas

Ljubljančan je na začetku zadnje četrtine končal tekmo. Dallas je izgubil tretjo tekmo končnice NBA proti LA Clippers in v zmagah zaostaja z 1:2.
Fotografija: Tretji dvoboj končnice NBA v »mehurčku« v Orlandu med Dallasom in LA Clippers bo Luka Dončić poskušal čimprej pozabiti. Razen že 18. trojnega dvojčka, je bilo vse drugo slabo: poškodoval si je gleženj, Dallas pa je izgubil. FOTO: Ashley Landis/USA TODAY Sports

Tretja tekma končnice košarkarskega dvoboja med Dallasom in LA Clippers se ni izšla po željah Luke Dončića in teksaškega moštva. Poškodbo gležnja je staknil v tretji četrtini, tudi oskrba v slačilnici pa Dončiću ni pomagala. Po nekaj minutah zadnje četrtine je končal dvoboj, v katerem je ob slabem metu (4:14, za tri 6:1) sicer dosegel svoj 18. trojni dvojček v sezoni (13 točk ter po 10 podaj in skokov), a je Dallas drugič izgubil (122:130) in v zmagah zaostaja z 1:2.

Dončič je imel po malem srečo v nesreči. »Bolečine niso tako hude kot so bile decembra. Na srečo sem si zvil levi gleženj in ne desnega. Želel sem se vrniti na parket, saj smo imeli možnost za zmago. Nisem mogel normalno teči. Prezgodaj je govoriti o nedeljski tekmi. O stanju gležnja bo več znanega jutri,« je takoj po tekmi razkril zdravstveno sanje levega gležnja Dončić.

Dončić se je poškodoval štiri minute pred koncem tretje četrtine ob prodoru Kawhija Leonarda. Odskakal je v slačilnico in se vrnil za začetek zadnje četrtine. Po treh minutah igre so bile bolečine prehude. Na parket se ni več vrnil.

Pri Dallasu je bil najbolj razigran Kristaps Porzingis s 34 točkami in 13 skoki. Tim Hardaway mlajši in Seth Curry sta dosegla po 22 točk.

Četrto tekmo bosta Dallas in LA Clippers igrala v nedeljo ob 21.30 po srednjeevropskem času.

Clippersi so si odločilno prednost nabrali v drugi četrtini, ki so jo dobili kar s 45:31.

Kahwi Leonard prvi mož

Najkoristnejši igralec finala v minuli sezoni Kawhi Leonard je vlekel LA Clippers do druge zmage. S 36 točkami, 9 skoki in 8 podajami je bil prvi mož v zmagovalnem moštvu, v katerem je imel silno slab dan drugi zvezdnik Paul George (met iz igre 16:3, za tri 8:1). Pod obročem se je odlikoval Hrvat Ivica Zubac s 15 točkami.

Toronto in Boston le še zmago od polfinalnega dvoboja

Branilec naslova Toronto je vso nadzoroval potek tekme in zanesljivo opravil z Brooklynom. V nedeljo se lahko že uvrsti v konferenčni polfinale, kjer ga bo bržkone čakal najmanj želeni tekmec Boston, ki je bil še tretjič boljši od Philadelphie. V končnici dvoboja je dve minuti pred koncem še zaostajal z 92:94, nato ga je zaključil z delnim izidom 10:0.

Košarkarji Utaha so proti po prvem delu višjeuvrščenemu Denverju (3) dosegli še drugo zaporedno zmago. Utahov zvezdnik Donovan Mitchell je takole dosegel enega od košev. FOTO: Ashley Landis/USA TODAY Sports

Izidi

Dallas (7) : LA Clippers (2) 122:130 – 1:2

(Dončić 13 točk, met iz igre 14:4, za tri 6:1, prosti meti 10:4, 10 skokov in 10 podaj v 29 minutah, Porzingis 34 – 18:11, za tri 9:5), Se. Curry – met za tri 4/4, in Hardaway po 22, Finney Smith 11, Burke 10, Kleber 5, Marjanović 3, Wright 2; Leonard 36 – 24:13 , 9 skokov in 8 podaj, Shamet 18, Zubac 15, Morris 14, Harrell 13, George 11 – met iz igre 16:3, za tri 8:1, Williams 10, Green 7, Jackson 6.

Brooklyn (7) : Toronto (2) 92:117 – 0:3

(T. Johnson 23, LeVert 15, Chiozza 14; Siakam 26, VanVleet 22, Ibaka 20 in 13 skokov, Lowry in Powell po 11.

Philadelphia (6) : Boston (3) 94:102 – 0:3

(Embiid – 30 met iz igre 20:7, prosti meti 16:14, 13 skokov, Richardson in Milton po 17; Walker 24 – met iz igre 20:10, Brown 21, Tatum 15).

Utah (6) : Denver (3) 124:87 – 2:1

(Conley 27 – za tri 8:7, Gobert 24 in 14 skokov, Mitchell 20, Niang 16; Jokić 15 – met iz igre 13:6, Murray 12, Bol 11).