Baski in podmorničarji na vrhu

V španskem nogometnem prvenstvu troček največjih favoritov Real Madrid, Barcelona in Atletico Madrid še ogreva motorje.
Fotografija: Real Sociedad je odlično začel sezono in je ob Villarrealu na vrhu lestvice španskega nogometnega prvenstva. FOTO: Cristina Quicler/AFP

Real Sociedad je na zadnji tekmi 6. kola španskega nogometnega prvenstva v Sevilli s 3:0 premagal Betis in se z zmago zavihtel na vrh lestvice. Enak točkovni zbir (11) in drugo mestosi je z zmago proti Valencii (2:1) v nedeljo priigral tudi Villarreal.

Klub iz San Sebastiana je prvi gol dosegel v 43. minuti preko Cristiana Portuja, na 2:0 je iz kazenskega strela v 74. minuti povišal Mikel Oyarzabal, končni izid za zmago v gosteh pa je v 89. minuti postavil Adnan Januzaj.

Baski so zelo dobro začeli novo sezono la lige, v četrtek pa se bodo na Rujevici pomerili z Rijeko Simona Rožmana v prvem krogu evropske lige.

Inaki Williams je potrdil zmago Athletic Bilbaa. FOTO: Vincent West/Reuters

Spektakularen gol Danija Pareja v drugem polčasu proti svoji nekdanji ekipi Valencii pa je Villarrealu prinesel zmago z 2:1. Nove tri točke pa so obenem rumeno podmornico popeljale tik pod vrh primere division.

Za zmago »rumene podmornice« je najprej zadel Paco Alcacer, ki je s štirimi goli tudi na vrhu lestvice strelcev, z bele točke v 6. minuti, Parejo je nato odločil tekmo v 69. minuti. Valencia je sicer na odmor odšla s poravnanim izidom, saj je v 37. minuti za 1:1 zadel Goncalo Guedes.

Včeraj je uspešno nalogo opravil tudi baskovski Athletic Bilbao, ki je po dveh zaporednih porazih tokrat z 2:0 ugnal Levante. Tekma Eibar – Osasuna se je končala brez zadetkov.

Sociedad je na šestih tekmah zbral 11 točk, prav tako Villarreal, a imajo Baski boljšo gol-razliko. Za vodilnim dvojcem so Real Madrid, Getafe, Cadiz in Granada s po 10 točkami.

Velikana španskega nogometa Real Madrid, tretjeuvrščena ekipa prvenstva, in Barcelona, ki je šele deveta, sta igrala že v soboto in oba pred el clasicom na Camp Nouu, ki bo 24. t. m., doživela nepričakovana poraza.

Real Madrid v roza majicah na štadionu Santiago Benrnabeu ni bil uspešen proti rumenim iz Cadiza. FOTO: Pierre-philippe Marcou/AFP

V soboto je nastopil tudi slovenski reprezentant Jan Oblak, ki je z madridskim Atleticom z 2:0 premagal Celto Vigo in bil najboljši igralec tekme, njegovi atleti pa so ta čas na osem mestu.

Vrstni red: Sociedad in Villarreal po 11, Real M., Getafe, Cadiz in Granada po 10, Betis 9, Atletico M. 8, Barcelona (-1), Sevilla, Osasuna, Elche in Valencia po 7, Athletic Bilbao 6, Eibar, Huesca in Celta Vigop po 5, Alaves 4, Valladolid in Levante po 3.