Handanović zaklenil mrežo, Stojanović porumenel

Nogometaši Dinama so v prvi tekmi osmine finala evropske lige z 1:0 odpravili Benfico, Inter in Eintracht brez golov.
Fotografija: Petar Stojanović si je prislužil rumeni karton. FOTO: Denis Lovrović/AFP
Petar Stojanović si je prislužil rumeni karton. FOTO: Denis Lovrović/AFP

Zagreb – Nogometaši zagrebškega Dinama so v osmini finala evropske lige storili prvi korak na poti med najboljših osem moštev v tekmovanju, saj je na domačem štadionu Maksimir z 1:0 odpravil Benfico, ki ji kar 63-odstotna posest žoge ni pomagala, ko pa je le dvakrat sprožila v tekmečev okvir vrat. Gostitelji so poskusili štirikrat, zadeli pa v 38. minuti iz najstrožje kazni, ki jo je povsem na robu kazenskega prostora zakrivil Ruben Dias. Mož odločitve je bil Bruno Petković. Slovenski reprezentančni branilec Petar Stojanović je na igrišču prebil vseh 90 minut in si v 75. minuti prislužil rumeni karton.

Sedem obramb Handanovića

Tudi njegov rojak, nekdanji vratar izbrane vrste Samir Handanović, je bil v igri od začetka do konca, njegov Inter se je na gostovanju v Frankfurtu z Eintrachtom razšel brez zmage in brez zadetkov (0:0), a bil bližje golu, saj je Hrvat Marcelo Brozović v 22. minuti zapravil enajstmetrovko, njegov medel poskus je Kevin Trapp ubranil. Handanović je zbral sedem obramb, po žogo je resda moral v 51. minuti, a je bil gol Sebastiena Hallerja zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Na Stamford Bridgeu je piskal Slavko Vinčić. FOTO: Glyn Kirk/AFP

Verbič ne, Vinčić da

Danes bi lahko na igrišče stopil tudi član Dinama Kijeva Benjamin Verbič, a je moral gostovanje na Stamford Bridgeu pri Chelseaju zaradi rumenih kartonov izpustiti. Vseeno pa je imel dvoboj slovenski pečat, v vlogi glavnega sodnika je bil namreč Slavko Vinčić.

IZIDI

Dinamo Zagreb : Benfica 1:0 (Petković 38./11-m)
Eintracht : Inter 0:0
Rennes : Arsenal 3:1 (Bourigeaud 42., Monreal 65./avt., Sarr 88.; Iwobi 4.)
Sevilla : Slavija Praga 2:2 (Ben Yedder 1., El Haddadi 28.; Štoch 25., Kral 39.)
Zenit St. Peterburg : Villarreal 1:3 (Azmoun 35.; Iborra 33., Moreno 64., Morlanes 71.)
Chelsea : Dinamo Kijev 3:0 (Pedro 17., Willian 65., Hudson-Odoi 90.)
Napoli : Salzburg 3:0 (Milik 10., Ruiz 18., Onguene 58./avt.)
Valencia : Krasnodar 2:1 (Rodrigo 12., 24.; Claesson 63.)