Ljubljančani odpovedali zaradi strahu

Olimpijin trener Aleksandar Linta: Nismo obupali, v Trnavi bomo iskali tri gole.
Fotografija: V ljubljanskem taboru še niso vrgli pušk v koruzo, čeprav so delovali proti slovaškemu prvaku nemočno. FOTO: Tomi Lombar/Delo

Ljubljana – V ljubljanskem taboru še niso vrgli pušk v koruzo, čeprav so delovali proti slovaškemu prvaku nemočno in se je zdelo, da ne bi zabili gola, četudi bi igrali do pol štirih zjutraj. To je priznal tudi Olimpijin (začasni) trener Aleksandar Linta.

Češko-srbski trenerski dvoboj na klopeh slovenskega in slovaškega prvaka je prepričljivo dobil Radek Latal. Aleksandar Linta je bil nekaj minut pred 23. uro opazno razočaran, čeprav je poskušal skrivati nezadovoljstvo z razpletom večera. »Seveda ne morem biti zadovoljen z izidom, prav tako nisem zadovoljen s prvim polčasom, ko smo si zaradi strahu pred uspehom sami zabili dva gola. Priigrali smo si dovolj priložnosti za gol, toda žoga ni želela v vrata Slovakov. Tudi to je nogomet, ne morem reči drugega,« je po porazu z 0:2 povedal Linta, ki je zatrdil, da sam igralcem ni naložil pritiska. Morda so si ga sami, je omenil in dodal, da so bili navijači pozitivni del večera.

Zabiti tri gole in nobenega prejeti

Kako naslednji teden na povratni tekmi v Trnavi? Bo Olimpija presenetila Slovake in na kakšen način? »Načeloma vemo, kaj moramo storiti – zabiti tri gole in nobenega prejeti,« je odvrnil Linta, ki v tistem trenutku še ni srečal predsednika Olimpije Milana Mandarića. Kdo ve, kaj bo sledilo do poti na Slovaško, toda Linta razmišlja le o naslednjih izzivih na klopeh zeleno-belih: »Mogoče pa lahko tudi mi zabijemo na Slovaškem dva gola iz ene polpriložnosti ... Slovaki me niso presenetili, tudi v prejšnjih kolih so igrali enako in dosegali gole iz redkih napadalnih akcij, toda za poraz smo si krivi zgolj sami.«

Trener Spartaka Radek Latal je bil razumljivo boljše volje, čeprav niti v enem trenutku ni izkazoval evforije po vendarle visoki zmagi v Ljubljani. »Uspelo nam je zabiti prvi gol, izključitev pa nam je močno pokvarila načrte, saj smo morali našo taktiko postaviti povsem na novo. Po moji oceni je bil ključen za razplet večera drugi gol, s katerim smo kar dobro prizemljili gostitelje. Fante sem po rdečem kartonu Totha spodbujal, naj zdržijo še tistih petnajst minut do konca prvega polčasa, saj sem vedel, da bomo v slačilnici skovali ustrezno taktiko za drugi polčas. V nadaljevanju smo se povsem osredotočili na branjenje izida, saj nam drugega ni preostalo. Ni namreč enostavno igrati z igralcem manj proti ekipi, kakršna je Olimpija, ki vseskozi napada tekmeca in išče pot do vrat. Izid 2:0 nam bo močno olajšal iskanje prave taktike za povratno tekmo v Trnavi,« je zatrdil nekdanji češki nogometaš Latal in se zahvalil za podporo fantastičnim navijačem, ki se jih je po Varšavi, Mostarju in Beogradu tudi v Ljubljani zbralo približno tisoč.