Maribor na Fazaneriji potrdil uvrstitev v finale

Nogometaši Maribora so na povratni polfinalni tekmi remizirali z Muro z 1:1 in se uvrstili v finale pokala.
Fotografija: Maribor je v polfinalu pokala remiziral z Muro na Fazaneriji. FOTO:  Jure Banfi
Maribor je v polfinalu pokala remiziral z Muro na Fazaneriji. FOTO:  Jure Banfi

V Murski Soboti je bilo na polni Fazaneriji, kjer so namestili še dodatno montažno tribuno, vse pripravljeno za vroč nogometni večer. Mura je na prvi tekmi v Mariboru izgubila z 1:0, kar ji je še vedno omogočalo potrpežljivo igro, obe ekipi sta v prvem polčasu predvsem branili svoja vrata, zato gledalci v Prekmurju niso videli prav veliko priložnosti.

V drugem delu se je igra razživela, ko je Maribor zadel za 0:1 Dare Vršič v 49. minuti. Mura se je morala odpreti, potrebovali so kar tri zadetke, zato so varovanci Anteja Šimundže krenili v napad. Ustvarjali so si priložnosti, a poti do gola niso našli vse do 92. minute, ko je žogo med nogama Kenana Pirića v vrata pospravil Aleksandar Bošković.

Gledalci so mu zaploskali, a za preobrat je bilo prepozno in Maribor je potrdil finalno srečanje z Olimpijo. O zmagovalcu slovenskega pokala bo odločal večni derbi, ki bo 30. maja odigran na Areni Z'dežele v Celju.