Messi zadel za tesno zmago Argentine

Urugvajski nogometaši v južnoameriških kvalifikacijah za nastop na SP 2022 šele v zadnji minuti strli odpor Čilencev.
Fotografija: Lionel Messi je pristreljal zmago Argentini. FOTO: Agustin Marcarian/AFP
Lionel Messi je pristreljal zmago Argentini. FOTO: Agustin Marcarian/AFP

Argentinska nogometna reprezentanca, ki na zadnji objavljeni lestvici svetovne zveze (FIFA) drži deveto mesto, je v uvodni tekmi južnoameriških kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2022 težje, kot je bilo pričakovati, premagala izbrano vrsto Ekvadorja (64.). Na praznem štadionu Alberta Joseja Armanda oziroma Bomboneri v Buenos Airesu je domače moštvo slavilo tesno zmago z 1:0 (1:0).

Edini gol je dosegel prvo ime argentinske reprezentance Lionel Messi, ki je v 13. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko. Ekvadorski vratar Alexander Dominguez je bil ob strelu velikega zvezdnika Barcelone nemočen.

Na preostalih dveh dvobojih južnoameriških kvalifikacij sta se reprezentanci Paragvaja in Peruja v Asuncionu razšla z neodločenim izidom 2:2 (0:0; Angel Romero 67. in 82.; Andre Carrillo 54. in 86.), izbrana vrsta Urugvaja pa bila je v Montevideu z 2:1 (1:0; Luis Suarez 40. 11-m, Maximiliano Gomez 90.; Alexis Sanchez 55.) boljša od Čila.