Razigrani Iličić z Atalanto osvojil San Siro

Slovenski reprezentant Josip Iličić je z golom pomagal Atalanti do zmage na derbiju z vodilnim Milanom (3:0).
Fotografija: Josip Iličić je bil odlično razpoložen na derbiju z Milanom. FOTO: Miguel Medina/AFP

Nogometaši Atalante so v 19. kolu italijanskega prvenstva zmagali na derbiju z vodilnim Milanom (3:0) in svoj niz neporaženosti podaljšali na 10 tekem.

Pri moštvu iz Bergama je imel znova zelo pomembno vlogo slovenski reprezentant Josip Ililić. Ta je uspešno zadel z bele točke, sprožil kar 7 strelov proti nasprotnikovemu golu in s svojimi preigravanji povzročal velike preglavice Milančanom. Statistični portal WhoScored mu je namenil drugo najvišjo oceno na tekmi (8,8).

Milančani v prvem polčasu nikakor niso razvili svoje igre in so ostali brez strela na gol. Atalanta je bila boljša in svojo premoč kronala z zadetkom v 26. minuti, ko je po podaji Robina Gosensa z glavo zadel Cristian Romero.

Za povišanje vodstva je imel največ zaslug Josip Iličić. Ta je v 31. minuti priboril enajstmetrovko in z natančnim strelom v desni spodnji kot dosegel svoj tretji gol v sezoni.

Končni izid je v 77. minuti postavil Duvan Zapata, ki je na levi strani kazenskega prostora sprejel podajo Romera in žogo poslal v bližnji kot.

Atalanta je slavila zasluženo zmago in podaljšala svoj niz neporaženosti v italijanskem prvenstvu na 10 tekem. Kot zadnja jo je 28. novembra lani premagala Verona.

Udinese odščipnil točki Interju

Drugouvrščeni Inter je na gostovanju pri Udineseju odigral tekmo brez golov.

Razmerje v strelih je bilo 9:6 za Milančane, a je vse njihove 4 strele v okvir vrat ustavil Juan Musso.

Za Inter je vso tekmo branil kapetan Samir Handanović in se uspešno soočil z edinim strelom proti golu.
Samir Handanović ni imel veliko dela proti Udineseju, njegovo moštvo pa je osvojilo le točko. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Feratović spremljal zmago Rome

Ekipe Rome je v napetem obračunu s 4:3 premagala Spezio.

Rimljani so vodili večino tekme, bili v rezultatski prednosti 1:0 in 3:1, a so gostje v 90. minuti izenačili prek Danieleja Verdeja. A domači so imeli dovolj časa za zmagoviti gol, ki ga je v 92. minuti dosegel Lorenzo Pellegrini.

Pri Romi je bil med rezervisti tudi 18-letni slovenski branilec Amir Feratović.

Italijansko prvenstvo, sobotne tekme 19. kola
Roma - Spezia 4:3 (Mayoral 17., 52., Karsdorp 55., Pellegrini 92.; Piccoli 24., Farias 59., Verde 90.)