Ronaldo zabijal, Juventus v četrtfinale

V Torinu so belo-črni uprizorili zasuk in z goli Cristiana Ronalda nadokandili poraz z 0:2 v Madridu. V četrtfinale brez težav še Manchester City.
Fotografija: Veliki CR7, izjemni Juventus, je na spletni strani med drugim pospremil čudež v Torinu največji športni dnevnik v Italiji La Gazzetta Dello Sport. FOTO: R Reuters

Eni ga sovražijo, drugi ga obožujejo. Cristiano Ronaldo je v torinski noči čudeža uprizoril, kar je moral: učinkovito predstavo na povratni tekmi osmine finala lige prvakov. Našemu reprezentančnemu vratarju Janu Oblaku je zabil tri gole, Juventus pa je v četrtfinale napredoval s 3:2. Atletico Madrid je bil v povratni tekmi preslab. Še slabši pa je bil Schalke, ki je v Manchestru prejel še sedem golov.

Cristiano Ronaldo prvič!  FOTO: Reuters

V italijansko-španskem dvoboju je bil po prvih 90 minutah v veliko boljšem položaju Atletico, toda v italijanskem taboru se niso sprijaznili s tem, da bi se lahko spotaknili že na prvi oviri v izločilnih dvobojih. »Naš cilj je preboj v četrtfinale. Če se nam posreči, lahko osvojimo ligo prvakov. Navajeni smo že takih položajev po prvi tekmi, in upam, da bomo doživeli magično noč,« je povedal izkušeni branilec belo-črnih Giorgio Chiellini. Robustnemu borcu so se želje uresničile. Vse je šlo po načrtih trenerja Massimiliana Allegrija, ki si ni privoščil taktičnih spodrsljajev iz prve tekme in presenetil tudi z uvrstitvijo na rezervno klop Paula Dybalo.

Že v prvem napadu je Jan Oblak dobil resno opozorilo silno motiviranega Portugalca. FOTO: AFP

Ronaldo matiral nemočnega Oblaka

Po en gol v vsakem polčasu, je bil Juventusov načrt. V silovitem uvodnem jurišu so Torinčani zadeli že v 2. minuti. Toda ... Ronaldo je iz Oblakovih rok izbil žogo, Leonardo Bonucci je nato zatresel mrežo, a je glavni sodnik Björn Kuipers s pomočjo VAR razveljavil Italijanov gol. Kljub vsemu so Torinčani dosegli svoje in prepolovili zaostanek v 27. minuti, potem ko je Cristiano Ronaldo z glavo matiral nemočnega Jana Oblaka.

Cristiano Ronaldo Ronaldo drugič! FOTO: Reuters

Komaj so se navijači po odmoru posedli na tribuni, so že ponoreli od navdušenja. Ronaldo je še drugič v slogu "air" Jordana skočil višje od drugih in z glavo poslal žogo za golovo črto. Tudi tokrat je odločila tehnologija. Oblak je z bravuroznim posredovanjem žogo odbil, toda t. i. »gol linija« na Kuijpersovi uri je takoj potrdila, da je Škofjeločan žogo odbil za golovo črto.

Cristiano Ronaldo tretjič! FOTO: AFP

Juventus je bil v ritmu, Atletico povsem izven igre. Poskušal je obrniti tekmo, a očitno je bil trener Diego Simeone brez načrta B. Poznala se je odsotnost kaznovanega Diega Coste, španski napad je bil povsem nenevaren. Ob Ronaldu pa je bil še drugi zelo razpoloženi igralec Federico Bernardeschi. Pri drugem golu je bil podajalec, v 83. minuti pa je po samostojnem prodoru izsilil nespreten prekršek Angela Corree v kazenskem prostoru in Kuijpers je brez pomislekov pokazal na belo točko. Ronaldo "darila" ni zapravil. Zabil je za četrtfinale, za 24. gol v 33. tekmah proti Atleticu in za osmi trojček v ligi prvakov, s čimer je v tej prvini ujel Lionela Messija.

Režiserja velike Juventusove zmage sta bila Cristiano Ronaldo in Federico Bernardeschi. FOTO: Reuters

Izida:

JUVENTUS : ATLETICO MADRID 3:0 (1:0) – skupno 3:2

Strelec: 1:0 – Ronaldo (27), 2:0 – Ronaldo (48), 3:0 –  Ronaldo (84, 11-m).

Juventus: Juventus: Szczesny; Spinazzola (od 67. Dybala), Chiellini, Bonucci, Cancelo, Matuidi, Pjanić, Can, Bernardeschi, Mandžukić (od 80. Kean), Ronaldo.

Atletico Madrid: Oblak, Godín, Gimenez, Juanfran, Arias (od 77. Vitolo), Saul, Níguez, Lemar (od 57. Correa), Koke, Griezmann, Morata.

Sodnik: Björn Kuipers (Nizozemska).

Diego Simeone je bil v Madridu taktični zmagovalec, v Torinu pa ga je povsem zasenčil Massimiliano Allegri. FOTO: Reuters

MANCHESTER CITY : SCHALKE 7:0 (3:0) – 10:2

Strelca: 1:0 – Agüero (35, 11-), 2:0 – Agüero (38), 3:0 – Sane (42), 4:0 – Sterling (56), 5:0 – B. Silva (71), 6:0 – (78), 7:0 – Jesus (84).

Manchester City: Ederson, Zinčenko, Laporte (od 72. Delph), Walker, Danilo, B. Silva, Gündogan, D. Silva (od 64. Foden), Sane, Agüero (od 64. Jesus Gabriel), Sterling.

Schalke: Fährmann, Bruma, Stambouli, Sane, Oczipka, Serdar, McKennie (od 74. Mendyl), Konopljanka, Bentaleb, Burgstaller (od 79. Teuchert), Embolo (od 69. Skrzybski).

Sodnik: Clement Turpin (Francija).

Plenilec Nemcev, Sergio Agüero na zadnjih sedmih tekmah proti nemškim klubom v ligi prvakov zabil kar 11 golov. FOTO: Reuters