Vrnitev Sergia Agüera, Cityju derbi z Arsenalom

V preostalih današnjih dvobojih 5. kola angleške lige brez zmagovalca.
Fotografija: Raheem Sterling (desno) je dosegel zmagoviti gol v dvoboju z Arsenalom. FOTO: Martin Rickett/AFP

Manchester – Po derbiju v Liverpoolu med Evertonom in Liverpoolom, ki se je končal brez zmagovalca (2:2 – Keane, Calvert-Lewin; Mane, Salah), je bil v 5. kolu na sporedu še en derbi angleške nogometne lige. V Manchestru je City gostil Arsenal in ga premagal še sedmič zapored, izid je bil 1:0.

Gostitelji, ki so nastopili brez poškodovanega Kevina De Bruyneja, v ekipo pa se je po štirih mesecih odsotnosti vrnil Sergio Agüero, so po pričakovanjih takoj prevzeli pobudo na igrišču. Nizali so nevarne akcije, v vodstvo pa prišli v 23. minuti. Akcijo je začel Agüero, po strelu Phila Fodna je vratar Arsenala Bernd Leno žogo odbil, a je prišla do Raheema Sterlinga, ki jo je poslal v mrežo.

Nov spodrsljaj si je privoščil Chelsea, saj je na domačem igrišču le remiziral s Southamptonom (3:3), čeprav je Timo Werner z dvema goloma že do 19. minute Londončanom zagotovil zanesljivo vodstvo.