Zarabčeve zebre premočne za žilave Celjane

V zaostali tekmi so Slovenci Kielu grozili do zadnjih treh minut, a storili preveč napak za presenečenje. V četrtek v Aalborgu, nakar bo sledila osmina finala.
Fotografija: Tilen Kodrin je dosegel en gol. FOTO: Jože Suhadolnik
Tilen Kodrin je dosegel en gol. FOTO: Jože Suhadolnik

Če evropski šampioni iz Kiela ne bi imeli razigranega dirigenta Mihe Zarabca, bi morda rokometaši Celja Pivovarne Laško uprizorili še en podvig v ligi prvakov, a so se v zaostali tekmi morali sprijazniti z dostojnim porazom.

Celjani so v pristaniško nemško mesto po čarterskem poletu iz Ljubljane prišli na dan tekme. Potem ko so zaostajali že za šest golov, so se ob koncu vrnili med žive in se približali na 29:31 ter imeli dva napada za minus 1, a storili še dve od mnogih napak, nakar so zebre v zadnjih treh minutah tudi po zaslugi bivšega celjskega asa Zarota (4 goli) zadržale prednost.

Miha Zarabec je bil organizator Kielovega napada. FOTO: THW Kiel

Bilo je 33:29 (19:15). Celjane, pri katerih je Tadej Mazej dosegel šest golov, v četrtek na severu Evrope čaka še tekma z Aalborgom, ki prav tako ne bo odločala o ničemer, nakar se bodo začele priprave na osmino finala, v kateri mlade ekipe Tomaža Ocvirka glede na formo nikar ne gre vnaprej odpisati. V drugem delu sezone so premagali Nantes in Zagreb ter namučili Veszprem in Barcelono.

Tomaž Ocvirk je bil ponosen na predstavo svojih fantov. FOTO: Damir Krajac/Cropix

Tekmec v izločilnih bojih (konec marca in začetek aprila) bo znan v četrtek, možni pa so Paris SG, Kielce in Flensburg.