Juvanova napredovala po predaji Konte

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je po izgubljenem uvodnem nizu uvrstila v drugi krog OP Avstralije.
Fotografija: Kaja Juvan je izgubila uvodni niz, a nato napredovala zavoljo predaje svoje nasprotnice. FOTO: William West/AFP

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je uvrstla v drugi krog OP Avstralije, potem ko je njena tekmica Johanna Konta dvoboj predala v drugem nizu pri izidu 6:4 in 0:2.

20-letno Ljubljančanko je v prvem krogu čakal zahteven preizkus, saj ji je žreb za nasprotnico namenil trinajsto nosilko, Britanko Johanno Konto.

Ta je v prvem nizu upravičila vlogo favoritinje. Slovenki je v prvih sedmih igrah dvakrat odvzela servis za vodstvo s 4:3. V naslednji igri je zapravila dve zaključni žogici, v deseti pa izkoristila skupno četrto za zmago s 6:4.

Britanka je že v uvodnem nizu potrebovala zdravniško pomoč zaradi težav v predelu trebuha in za kratek čas zapustila igrišče, vendar pa se je vrnila in lahko nadaljevala z dvobojem.
Johanna Konta je dvoboj predala zaradi bolečin v predelu trebuha. FOTO: William West/AFP

A njena poškodba se je še kako poznala v drugem nizu, saj v uvodnih dveh igrah ni osvojila niti točke, ob zaostanku z 0:2 pa je dvoboj predala.

Tako se je v drugi krog uvrstila Juvanova, 104. igralka sveta, njena naslednja nasprotnica pa bo Egipčanka Mayar Sherif (131.).

Nadal zmagal po manj kot dveh urah

Na OP Avstralije je danes svojo pot uspešno začel drugopostavljeni Španec Rafael Nadal, ki je v uvodnem krogu brez težav premagal Srba Lasla Đereta s 6:3, 6:4 in 6:1.

34-letnemu Špancu se na prvem nastopu ni poznalo, da se ubada z bolečinami v hrbtu, zaradi katerih ni igral na pokalu ATP. Svojega tekmeca je premagal po uri in 52 minutah, v katerih je nasprotniku šestkrat odvzel servis.
Rafael Nadal je srbskemu tekmecu prepustil 8 iger. FOTO: Loren Elliott/Reuters

»Za mano je zahtevnih 15 dni zaradi težav s hrbtom, zato je bilo danes pomembno le preživeti. Bil sem osredotočen na svojo igro. Potreboval sem zmago v treh nizih. Tukaj sem, da dam vse od sebe. Kaj več težko povem. Zdaj imam na voljo dan več, da se pripravim. Vsak dan je v tem pogledu pomemben. V Avstraliji si želim ostati čim dlje,« je dejal Nadal.

Ta je je v prvem nizu hitro povedel s 3:0 in po šestih igrah vodil s 5:1. V sledeči je sicer izgubil servisno igro, a nato svoje delo dokončal v deveti za zmago s 6:3. Tudi v drugem je imel vse pod nadzorom in večinoma vodil s prednostjo dveh iger (3:1, 4:2, 5:3), za zmago v nizu je potreboval deset iger.

Za konec je sledila še ena prepričljiva predstava, saj je Srbu v zadnjem nizu prepustil le eno igro. Končno razmerje točk je bilo 87:60.

Španca v drugem krogu čaka zmagovalec dvoboja med Srbom Viktorjem Troickim in Američanom Michaelom Mmohom.

Hitro slovo dvakratne prvakinje

Že v prvem krogu pa se je zalomilo dvakratni zmagovalki turnirja in dvanajsti nosilki, Belorusinji Viktoriji Azarenki, ki je presenetljivo izgubila proti Američanki Jessici Peguli (5:7, 4:6).

Belorusinja ni imela svojega dne, saj je naredila kar 7 dvojnih napak in 25 neizsiljenih napak, za nameček pa izgubila tudi štiri servisne igre, zaradi česar se je 61. igralka sveta veselila svoje sploh prve zmage na turnirju.

Belorusinja Viktorija Azarenka se je poslovila že po prvem dvoboju. FOTO: Jaimi Joy/Reuters
»Razočarana sem, da nisem igrala tako dobro, kot sem sposobna. S tem se bo težko sprijazniti. Naredila sem vse za dobro pripravo na turnir, a stvari niso šle po mojih načrtih in se niso povezale,« je po porazu dejala Azarenka.

Tej je v uvodnem nizu dobro kazalo, saj je z breakom povedla s 4:2 in pri izidu 5:3 tudi servirala za zmago, a je zapravila zaključno žogico. Tudi pri rezultatu 5:5 je znova zatajila, saj je izgubila servisno igro in po dvanajstih igrah izgubila tudi niz.

V drugem nizu je potek tekme narekovala Pegula. Ta je v peti igri odvzela servis nasprotnici za vodstvo s 3:2 in čeprav je bila v osmi neuspešna v svoji servisni igri in izgubila prednost (4:4), se je Azarenki oddolžila že v naslednji in povedla s 5:4, dvoboj pa zaključila z uspešno pretvorjeno prvo zaključno žogico.

Jessica Pegula bo v drugem krogu igrala proti domačinki, njena nasprotnica pa bo boljša iz dvoboja med Samantho Stosur in Destanee Aiavo.