Avstrijec ustavil Francoze, Hadalin odličen na drugi progi

Slalomsko moško preizkušnjo v svetovnem pokalu v znamenitem Adelbodnu je najhitreje izpeljal Marco Schwarz.
Fotografija: Marco Schwarz se je veseli prve slalomske zmag ev svetovnem pokalu. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP

Avstrijec Marco Schwarz je v Adelbodnu z izjemnim nastopom na drugi progi dosegel prvo slalomsko zmago v svetovnem pokalu. V finalu je napredoval za tri mesta, še več, kar sedem, pa je napredoval najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin. Po 22. mestu na prvi progi je tekmo končal na 15.

Drugi je bil Linus Strasser (0,14), tretje mesto je pripadlo Britancu Davu Rydingu (0,15). Najhitrejši na prvi progi Francoz Clement Noel je bil na koncu šele osmi. Tudi drugi Francoz in drugi s prve proge Victor Muffat-Jeandet je na drugi krepko pokvaril uvrstitev. Po napaki je bil 29.

Štefan Hadalin bo šel v Wengen z optimizmom. FOTO: Denis Balibouse/Reuters

Razlike so bile zelo majhne, saj se je v eni sekundi razvrstilo kar 14 tekmovalcev, prvi z večjim zaostankom od sekunde je bil prav Hadalin. Drugi slovenski predstavnik Aljaž Dvornik je odstopil na prvi progi. V slalomskem seštevku svetovnega pokala je Hadalin s 47 točkami na 22. mestu. Prvi je današnji zmagovalec Schwarz z 249 točkami.

Karavana svetovnega pokala alpskih smučarjev ostaja v Švici, kjer bo konec prihodnjega tedna na sporedu Wengen.