Tretje mesto Laniška v Engelbergu

Anže Lanišek se je na posamični tekmi uvrstil na zmagovalni oder. Najboljši Norvežan Halvor Egner Granerud.
Fotografija: Anže Lanišek je uvrstitev na stopničke proslavil skupaj z ostalimi člani slovenske reprezentance. FOTO: Srdjan Zivulovic/Reuters

Slovenski skakalec Anže Lanišek je na posamični tekmi svetovnega pokala v Engelbergu osvojil odlično tretje mesto. Pred njim sta bila le Poljak Kamil Stoch in Norvežan Halvor Egner Granerud, ki je z zmago potrdil status najboljšega skakalca zime.

Anže Lanišek je v Engelbergu prikazal dva zelo dobra skoka. V prvi seriji je skočil 137,5 metra (najboljša daljava serije) in imel tretje izhodišče, v finalu pa je pristal pri 133 metrih, kar je bilo dovolj za njegove prve stopničke v sezoni.

»Končno mi je odleglo, da sem sestavil eno zelo dober in en soliden skok! Stopničke so obliž na vse rane. Super!,« je odleglo Lanišku.

Novo zmago je slavil vodilni v skupnem seštevku Halvor Egner Granerud (311,4 točke), ki je za dobri dve točki premagal Kamila Stocha (309,2), Anže Lanišek pa je zaostal za dobrih osem točk (302,7).

V najboljšo deseterico se je uvrstil tudi Bor Pavlovčič z 8. mestom (284,3), Peter Prevc je bil 14. (274,3), Tilen Bartol pa 21. (257)

Za finale so bili prekratki Domen Prevc (32.), Rok Justin (35.) in Cene Prevc (37.).

Hrgota zadovoljen s stopničkami

Glavni trener slovenske reprezentance Robert Hrgota je po tekmi povedal: »Končno te stopničke! Čestitam Anžetu za vrhunski rezultat, te stopničke so se mu izmikale že kar nekaj časa. A danes je dokazal, da je sposoben vrhunske uvrstitve, dva zelo dobra skoka, predvsem v prvi seriji, tako da kapo dol. Bor odlično, dva zelo, zelo dobra skoka, če ne celo vrhunska. Pero je pokazal napredek, napreduje in upam, da mu ta sproščenost ostane v glavi. Tilen je bil skoraj med najboljših 20, kar je zanj v tem trenutku zelo dober rezultat. Ostali trije se bodo morali še malo potruditi, da pridejo med 30, narediti korak naprej. Kar se tiče prvih štirih, sploh Anžeta pa super! Že se veselim jutrišnje tekme.«

V Engelbergu bo jutri še ena tekma (16).