Jelar poletel še dlje od rekorda Petra Prevca, na tekmo vsi Slovenci

Na uvodno tekmovanje za svetovni pokal v smučarskih poletih v tej sezoni se je uvrstilo vseh sedem slovenskih smučarskih skakalcev.
Fotografija: Žiga Jelar je v prvem poskusu poletel kar 247,5 metra daleč. FOTO: Kacper Pempel/Reuters

Oboleli avstrijski skakalni as Stefan Kraft je v svojo korist odločil kvalifikacije za uvodno tekmovanje za svetovni pokal v smučarskih poletih v tej sezoni. Na Kulmu ga je odneslo 233 metrov daleč, poltretji meter dlje od drugouvrščenega Nemca Andreasa Wellingerja. Za nagrado je prejel ček 5000 švicarskih frankov.

Zelo dobro so se odrezali Slovenci, med katerimi se je najvišje zavihtel Žiga Jelar (222 m), ki je pristal na petem mestu. S svojim poletom je bil zelo zadovoljen tudi Timi Zajc (221 m), ki je bil sedmi, tik za njim se je uvrstil Lovro Kos (221,5 m), najboljšo deseterico pa je zaokrožil Domen Prevc (219,5 m).

Naš najboljši skakalec v svetovnem pokalu Anže Lanišek (216,5 m) je poletel do 12. mesta, Peter Prevc (193 m) je zasedel 23. mesto, kot zadnji pa se je na jutrišnjo tekmo (14.15) s 40. mestom uvrstil Žak Mogel (150 m).

Čeprav se ni počutil najbolje, je Stefan Kraft poletel do kvalifikacijske zmage. FOTO: Kazuhiro Nogi/AFP

Jelar na treningu poletel kar 247,5 metra daleč

Na uradnem treningu je v prvi seriji najboljši nastop uspel Avstrijcu Stefanu Kraftu (241 m), v drugi pa Poljaku Piotru Žyli (233 m). Odlično so leteli tudi Slovenci.

V uvodnem poskusu je najdlje med vsemi odneslo Žigo Jelarja (247,5 m), ki je bil še 3,5 metra daljši od rekorda Petra Prevca iz leta 2016, na žalost pa je po pristanku podrsal po snegu. Zaradi višjega zaletišča se je s tem izjemnim poletom uvrstil na četrto mesto.

Domen Prevc (238,5 m) je bil osmi, Lovro Kos (207,5 m) dvanajsti, Peter Prevc (206 m) štirinajsti in Timi Zajc (203 m) petnajsti. Anže Lanišek (187 m) je pristal na 18. in Žak Mogel (122,5 m) na 62. mestu.

V drugi seriji je bil od naših najboljši Anže Lanišek (218,5 m), ki je bil četrti, tik za njim pa je bil Domen Prevc (233 m). Timi Zajc (221 m) je bil sedmi, Lovro Kos (220,5 m) osmi, Žiga Jelar (210,5 m) in Peter Prevc (204,5 m) pa sta delila 12. mesto. Žak Mogel je v drugo poletel 216,5 metra daleč, kar ga je uvrstilo na 16. mesto.