Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Bomo v torek občutili največji padec cen nafte letos?

Cene goriva: Pri naših južnih sosedih so opazno višje kot v Sloveniji
 Foto Gary Kazanjian Ap
 Foto Gary Kazanjian Ap
14. 7. 2018 | 06:00
14. 7. 2018 | 08:39
4:26
Kljub zlomu cen surove nafte sredi tega tedna pa se to, kot kaže, še ne bo poznalo na črpalkah v Sloveniji. Vzrok bi lahko bil tudi lokalne narave, saj je prišlo do težav pri dobavah libijske nafte, ki jo kupujejo sredozemske rafinerije. Med trgovci z nafto vlada vedno večja zmeda. V poletnem borznem zatišju pa je težko ugotoviti, komu verjeti. Na eni strani so napovedi, ki opozarjajo na možne motnje v dobavi nafte, ker državam ne bo uspelo zadovoljiti povečanega povpraševanja. Spet drugi pa zaradi nekoliko sproščenih kvot članic Opeca svarijo pred novo zasičenostjo trga.   Vrhunec leta na bencinskih črpalkah Cene nafte brent so se tako konec junija spogledovale z najvišjimi letošnjimi vrednostmi in cena je rasla tudi še v začetku tega tedna, a je nato sledil največji letošnji zdrs. ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine