Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Zakaj je udeležba delavcev pri dobičku tako nezanimiva

Dobra ideja se je izgubila v klobčiču birokracije in slabo premišljenih pogojev
davki po novem Foto Infografika Delo Infografika Delo
davki po novem Foto Infografika Delo Infografika Delo
22. 3. 2019 | 08:00
4:29
V Sloveniji je že od leta 2008 v veljavi zakon, ki naj bi spodbujal soudeležbo delavcev pri dobičku. Toda od sprejetja zakona je ta način nagrajevanja uradno uveljavilo le 33 podjetij. Lani samo štiri. Za poslovno leto 2017 je pogodbo o delitvi dobička sklenilo le osem podjetij, za lani (za zdaj) zgolj štiri. Kako slab in posledično nezanimiv je zakon o udeležbi zaposlenih pri dobičku, kaže tudi podatek, da je bilo leta 2017 uveljavljenih za vsega 694.000 evrov olajšav. Če so podjetja uveljavila višjo olajšavo od dveh možnih, kar je zelo verjetno, je to tudi znesek razdeljenega dobička zaposlenim, skupaj z obrestmi. 4 podjetja imajo predvideno delitev dela lanskega dobička med zaposlene V skladu z zakonom o udeležbi zaposlenih pri dobičku imajo podjetja možnost zaposlene nagrajevati v ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine