V pogajanjih za gradnjo plinsko-parne enote Grki z okoli 74 milijonov evrov boljšo ponudbo od Siemensa.

Galerija
Prihodnji teden bo znano, ali bodo Grki izbrani ali pa bodo v Energetiki ponudnike iskali z novi razpisom. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Na Energetiki Ljubljana so potrdili, da so bila včeraj na Magistratu pogajanja med konzorcijem avstrijskega in slovenskega Siemensa ter grškim Mytilineos Holdings, ki se jih je udeležil tudi župan Zoran Janković. Oba ponudnika se pogajata za dobavo tehnološke opreme za gradnjo plinsko-parne enote v Te-Tolu. Gre za največji energetski projekt v Ljubljani oziroma, kot mu pravijo strokovnjaki, energetski posel desetletja.
Ljubljanska Energetika je tik pred začetkom več sto milijonov vrednega projekta plinsko-parne enote. Ta naj bi do leta 2022 nadomestila dva od treh premogovnih blokov, s katerima zdaj toplotno oskrbuje prestolnico. S plinsko-parno enoto bodo omogočili tudi za 70 odstotkov manjšo porabo premoga, poskusno obratovanje naj bi se začelo že v začetku leta 2021. Ocena vrednosti ...
Komentarji