Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

(KOLUMNA) Umetnostna inteligenca, drugič

Nekaterih še vedno ni izučilo, da umetna inteligenca ni vsemogočna in da je kot pri računalniškem programiranju veliko odvisno predvsem od človeka.
Simon Popek FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Simon Popek FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
28. 8. 2024 | 05:00
0:25

V nadaljevanju preberite:

Leta 1983 je v kina prišel film Vojne igre režiserja Rogerja Donaldsona, precej nepomembna problemska drama z najstniškim pridihom in hladnovojnim spinom, ki kljub izvornemu komercialnemu uspehu in kritiški podpori ni pustil globljih sledi. Zgodovina ga je pozabila, ne pojavlja se na različnih revizionističnih spiskih na temo Holivuda osemdesetih let, nihče ga ne poskuša potegniti iz pozabe in ustvariti kultno senzacijo 21. stoletja. Kar je skoraj neverjetno, saj bi si v teh časih zaslužil nekaj pozornosti.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

Število komentarjev: 2
Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki z aktivno naročnino.

kzupanc     29.8.24 | 21:20

Zanimivo. AI ne gre precenjevati, še manj pa podcenjevati. "umetna inteligenca je inteligentna samo toliko, kolikor je inteligenten njen uporabnik" se strašno pametno sliši, a ne drži. Dobro, inteligenca je mogoče zaenkrat še rezervirana za ljudi. Prav gotovo pa tisto, čemur pravimo AI (in to ni chatGPT - mogoče je delček delčka) že danes "ve" daleč več kot ve najbolj razgledan učenjak. In predvsem je osupljivo, kam bo to verjetno pripeljalo človeštvo; že dokaj kmalu.

0  |   0
Flogiston     28.8.24 | 17:05

Leta 1983 je prišel v kina, pardon, v kina prišel film režiserja Rogerja Donaldsona Vojne igre, pardon, film Vojne igre režiserja Rogerja Donaldsona – in to v oba kina!

1  |   0
VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine