Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Mojca Mihelič: Šolstvo je pred kolapsom, mi pa se še kar hecamo

Z vodjo združenja ravnateljev smo se pogovarjali o najbolj perečih težavah v slovenskem šolstvu. Spisek je dolg.
Najprej je vzgoja, potem je izobraževanje. Če ni vzgoje, ne more biti izobraževanja, je prepričana Mojca Mihelič. FOTO: Črt Piksi
Najprej je vzgoja, potem je izobraževanje. Če ni vzgoje, ne more biti izobraževanja, je prepričana Mojca Mihelič. FOTO: Črt Piksi
21. 9. 2024 | 08:00
21. 9. 2024 | 09:41
29:58

V nadaljevanju preberite:

Zvonovi apokalipse v zdravstvu odmevajo že desetletja, v zadnjem času pa so se oglasili tudi opozorilni zvonci zaradi razmer v šolstvu. Pravzaprav je nenavadno, da so opozorila, da v državi manjka več kot 4000 vzgojiteljev v vrtcih ter učiteljev v osnovnih in srednjih šolah, dobila širši odmev šele zdaj, ko je šolski sistem, kakor prikimava predsednica Združenja ravnateljev in pomočnikov ravnateljev Slovenije in ravnateljica Osnovne šole Danile Kumar v Ljubljani Mojca Mihelič, pred kolapsom.

Čeprav kot ravnateljica ne more biti članica panožnega sindikata, njegovo delovanje podpira. Mojca Mihelič pa upa, da bo novi dogovor o plačah v javnem sektorju obrnil dogajanje v šolstvu, ki dolgoročno bolj ogroža našo prihodnost kot morda zaostanek pri katerikoli drugi spremembi.

Kaj je največja težava v slovenskem šolstvu?

Izpostavila bi tri, vendar ne vem, katera je večja. To so kadri, odnos javnosti do šole in nespoštovanje staršev. Gre za izrazito manjšino staršev, ki pa postaja vse močnejša in glasnejša. Ne številnejša, ampak močnejša in glasnejša. Rušijo naš red in naša prizadevanja.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

Število komentarjev: 1
Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki z aktivno naročnino.

Tomaž Rotovnik     21.9.24 | 08:34

Katero javno področje v tej državi pa ni pred kolapsom? Vsakokratni uradniki bi morali spoznati, da ima lahko državljan večje prihodke, če dela on-line ali prodaja kakšne produkte, pri čemer mnoge od teh aktivnosti nič ne doprinesejo k BDP, marsikje pa tudi ne plačajo davkov. Npr. objavljanje videov na youtube in pridobivanje sledilcev (vplivništvo), kazanje lastne riti na Onlyfans (zaslužki so baje enormni), trgovanje s kriptami, oddajanje podedovanih stanovanj prek platform, prodaja kakšnih izdelkov od vrat do vrat in mreženje podizvajalcev itd. Marsikomu se ne da več delati za plačo javnega uslužbenca (četudi je za to študiral), če lahko sam nekaj počne z današnjimi tehnologijami in poslovnimi priložnostmi ter zasluži vsaj enako ali več.

10  |   1
VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine