Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Črna kronika

Država ni odgovorna za posledice cepljenja

Melanie Jakelj ima po cepljenju proti steklini hude posledice, a z odškodnino ne bo nič.
Melanie so kot triletno deklico cepili proti steklini po tem, ko jo je ugriznil netopir. FOTO: Shutterstock
Melanie so kot triletno deklico cepili proti steklini po tem, ko jo je ugriznil netopir. FOTO: Shutterstock
21. 11. 2018 | 08:00
21. 11. 2018 | 08:41
5:20
Ljubljana – Dolgoletno pravdanje družini zdaj odrasle Melanie Jakelj, ki ima po cepljenju proti steklini pri starosti treh let trajne posledice, ni prineslo zadoščenja. Ljubljansko okrožno sodišče je po ponovljenem sojenju znova zavrnilo tožbeni zahtevek Jakljevih, primer pa bo po pritožbi tožnikov znova tehtalo višje sodišče, ki je nekoč že razveljavilo zavrnilno sodbo. O Melanie smo prvič pisali pred dvanajstimi leti, ko so višji sodniki ob razveljavitvi sodbe okrožnega sodišča zavzeli stališče, da je cepljenje nevarna dejavnost in da je za škodo, ki nastane kot posledica cepljenja, ne glede na krivdo objektivno odgovorna država. Primer so vrnili okrožnemu sodišču z napotkom, da v ponovljenem sojenju ugotovi, kaj je povzročilo škodo. A ponovno sojenje, ki se je začelo marca 2007, po ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine